milan_veliky_-_opowieci_wiatem_malowane_20120721_1612646618Od 17 lipca w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego można oglądać ekspozycję zdjęć autorstwa Milana Veliky’ego.

Składa się ona z kilku cykli, z których większość oparta jest na obróbce cyfrowej zdjęć. Są tu zarówno pejzaże, jak i fotomontaże i reportaże. Często tak różne, że aż dziw, że stoi za nimi jedna osoba. Fotograf bawi się formą, swobodnie przechodząc od ekspresji plam i linii do lapidarności i syntezy, każde zdjęcie dopowiada natomiast tytułem, sugerującym kierunek interpretacji.

– Można powiedzieć, że autor z jednej stylistycznej skrajności wpada w drugą, bada, poszukuje, eksperymentuje, uprawiając niezwykle malarską fotografię – w opracowaniu do ekspozycji pisze Monika Nowakowska

joomplu:39524

Milan Veliky – Urodzony w Žiline na Słowacji (1950). Absolwent Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie (1969-1973). Wswojej twórczości wykorzystuje techniki fotografii cyfrowej, zajmuje się reportażem, pejzażem miejskim, fotografią krajoznawczą i inscenizowaną. Autor indywidualnych wystaw m.in. w Žiline, Ružomberku i Koąiciach. Wraz z członkami Foto-Klubu Obzor Žilina brał udział w ekspozycjach zbiorowych w Polsce, Czechach i na Ukrainie.

/fot. 1-6 mat.pras. 7-11 MB

Zobacz także:

3 strony medalu w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

Po sesji w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

Wystawa prac studentów Pracowni Projektowania Kostiumu Scenicznego i Filmowego WSSiP (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Fotofestiwal 2022 (foto)
21wrzesnia_051
Łódź, od wczoraj do dziś – ziemia pełna możliwości (foto)
Fotofestiwal 2022. Epilog

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*