W niedzielę, 16 marca o godz. 20 w Scenografii rozpocznie się koncert grupy Mikromusic. Bilety kosztują: 25 zł bilet studencki, 30 zł bilet w przedsprzedaży, 35 zł bilet w dniu koncertu.

„Grupa Mikromusic jest zupełnie inna niż cała nasza krajowa scena muzyczna” – powiedział o nich Marek Niedźwiecki. To fakt. Mikromusic to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Wyróżnia się stylistyką nu-jazzową, sięgają do takich stylów jak jazz, trip hop, pop.

Formacja została doceniona przez kapitułę Nagrody Kulturalnej „Gazety Wyborczej”. Zespół otrzymał nagrodę „WARTO” za swoją najnowszą płytę – SOVA. Album uznawany jest za stylistyczną rewolucję zespołu. Od początku zespołowi kibicowali czołowi polscy muzycy, nierzadko wspierając pracę nad płytami. Na debiutanckim krążku „Mikromusic” pojawiło się wielu cenionych artystów m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński, akordeonista Piotr Dziubek.

Mikromusic ma na koncie trzy krążki – „Dobrze jest” (2006), „Sennik” (2008) oraz „Sovę” (2010).

Skład w Scenografii: Natalia Grosiak – śpiew, Dawid Korbaczyński – gitara, Grzesiek Piasecki – bass, Robert Jarmużek – fortepian, Adam Lepka – trąbka, instr. perkusyjne.

/fot. Marcin Siwania

Zobacz także:

Mikromusic w Scengorafii (foto)

Mikromusic w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Musicmania_2012
Musicmania 2012
Bolewski & Tubis w Z Innej Beczki
Lipali w Magnetofonie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*