mikrokolektywW piątek, 8 listopada o godz. 20 w Bajkonurze rozpocznie się koncert grupy Mikrokolektyw. Bilety kosztują 20 zł.

Mikrokolektyw to projekt Artura Majewskiego i Kuby Suchara, znanych z zespołu Robotobibok. Duet powstał w 2004 r. i przyjął formę swobodnie improwizującego kolektywu, w którym myślą przewodnią było poszukiwanie nowych rozwiązań dla takiego składu. Majewski i Suchar inspirowani dokonaniami takich mistrzów jak Don Cherry, Ed Blackwell, Max Roach tworzą muzykę akustyczną, podbarwioną syntezatorem minimoog, perkusjonaliami i samplerem, które jednak nigdy nie wychodzą na plan pierwszy. Najbardziej zainteresowani są surowym brzmieniem duetu trąbka/perkusja, w którym to uzyskują największą ekspresję i swobodę.

Perkusista Kuba Suchar i trębacz Artur Majewski współpracują z wieloma muzykami chicagowskiego jazzu, między innymi, jako członkowie Rob Mazurek’s Exploding Star Orchestra czy Sao Paolo Underground, czy Joshua Abrams Natural Information Society. Ich wyobraźnia ciążąca ku iście jazzowej improwizacji spotkała się ze sporym rezonansem w Europie i USA.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pasion
Pasion de Buena Vista w Teatrze Wielkim
page-foto
Page w New Yorku
Niechec
Niechęć w Teatrze Małym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*