Kiermasz Łódzkich Zakładów Przemysłu Twórczego był okazją do kupienia niepowtarzalnych i oryginalnych prezentów mikołajkowych i gwiazdkowych za bardzo przystępną cenę. Wszyscy, którzy nie dotarli na kiermasz, niech się nie martwią. Kolejna możliwość nabycia drobiazgów hand made jeszcze przed świętami, w przyszłą sobotę.

45 wystawców prezentowało kolczyki, wisiorki, broszki, bransoletki, ubrania, czyli prawdziwe „mydło i powidło”. Na Piotrkowskiej 86 w galerii – winiarnii Artstyczna 86 stworzono Strefę Rękodzieła, natomiast w Pubie Artystycznym Nostalgia – Strefę Ciucha.

– Celem kiermaszu jest umożliwienie artystom pokazania, co tworzą w domowym zaciszu – mówiła Kasia Chojnacka, jedna z organizatorek imprezy. – Chcemy promować młodych twórców i pobudzić miasto – pokazać, że w Łodzi dzieje się wiele pozytywnych rzeczy.

Kasia i Basia są organizatorkami eventów pod wspólnym hasłem „Łódzkie Zakłady Przemysłu Twórczego” od około półtora roku.  Za nimi już 15 kiermaszy. – Na pierwszy zgłosiły się dwie osoby, chętne do wystawienia swoich prac. Teraz musieliśmy zamknąć listę, bo chętnych było więcej niż miejsc – tak o rozwoju działalności opowiadała Kasia.

O ile wystawców jest wielu, to z kupującymi niestety jest gorzej. – Łodzianie przyzwyczajeni są chyba do kupowania masówki – przyznaje Kasia. – Ale mamy nadzieję, że będzie się to zmieniać.

A wyroby rękodzielnicze kupować warto. Gadżety wystawiane na kiermaszu idealnie nadają się na gwiazdkowe prezenty, a do tego są unikatowe. Sprzedawcy, nastawieni są bardziej na promocję swoich wyrobów, niż na zysk, a co za tym idzie, wystawiają je w bardzo atrakcyjnych cenach. Kolczyki można na przykład mieć nawet  za 5 złotych.

Następna edycja Łódzkich Zakładów Przemysłu Twórczego już 11 i 12 grudnia, tym razem przy ulicy Sienkiewicza 65. Zainteresowani wystawieniem swojego rękodzieła mogą kontaktować się z organizatorami mailowo basiaikasia.kasiaibasia@gmail.com, a poszukujący prezentów, którzy zdecydują się na odwiedzenie kiermaszu, na pewno się nie zawiodą.
Kiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPTKiermasz ŁZPT
 
Zobacz też:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Corona opuściła łódzkie ZOO (foto)
IMG_9461
A historia o Was nie zapomni Legiony Polskie 1914-1918 (foto)
10_lat_pogo_20130323_1254069557
10 lat POGO na terenie OFF Piotrkowska (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*