6dzielnica

W niedzielę 12 lipca 2015 roku o godzinie 20:30 w klubie 6 Dzielnica przy ul. Piotrkowskiej 102 w Łodzi (II piętro) odbędzie się spotkanie z ciekawymi twórcami muzyki elektronicznej w wersji akustycznej i improwizowanej – Miguel A. García & Sébastien Branche. Wstęp biletowany. Pieniądze z koncertu dla muzyków – 10 zł lub więcej.

Miguel A. García – baskijski muzyk, artysta dźwiękowy i wizualny. W swojej twórczości koncentruje się głównie na kompozycji i improwizacji elektroakustycznej, znosząc wyraźne granice pomiędzy akademicką muzyką eksperymentalną, industrialem i sound artem. Chętnie korzysta z dźwięków emitowanych przez uszkodzone urządzenia elektroniczne, nagrań terenowych oraz instrumentów akustycznych. Współpracował z takimi twórcami jak Jean-Luc Guionnet, Richard Kamerman, Xavier Lopez, Seijiro Murayama, Lali Barriere, Ilia Belorukov, Tomas Gris, Hector Rey, Rinus Van Alebeek czy Artur Vidal. Występował w Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Holandii, Norwegii, Polsce i Portugalii. Na ubiegłorocznym Przeglądzie Sztuki SURVIVAL prezentował instalację dźwiękową przygotowaną wspólnie z Gerardem Lebikiem.

– Branche – francuski saksofonista zajmujący się muzyką improwizowaną i działaniami z zakresu edukacji muzycznej. Interesują go zagadnienia związane z percepcją dźwięku, soundscapem, przestrzenią i ciałem. Występuje z Cyprienem Busolinim i Miguelem A. Garcíą, a także w zespołach Relentless i KKP3.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
curlyheads
Curly Heads w Scenografii
Konkurs songwriterski „Czekamy, czekamy!”
MYRRA_POSTER
Myrra Rós & Danimal w Przechowalni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*