Miejski Dzień Dziecka w Łodzi (foto)

IMG_9884Tysiące małych łodzian wzięły udział w Miejskim Dniu Dziecka ulica Piotrkowska, pasaż Schillera. Na ulicy Piotrkowskiej i w pasażu Schillera na najmłodszych czekało blisko 100 atrakcji – warsztaty, animacje, konkursy, pokazy. Mali łodzianie brali udział w eksperymentach naukowych i pokazach karate, mieli malowane twarze, ganiali wielkie bańki mydlane i rozpoznawali zwierzęta z balonowego zoo. Aktywni uczyli się chodzić na szczudłach, rywalizowali w zawodach sprawnościowych z torem przeszkód i podczas miniturnieju gry w kręgle.

Uczestnicy Miejskiego Dnia Dziecka uczyli się też montażu drewnianych zabawek i sadzenia roślin, korzystali z teleskopu słonecznego, budowali roboty i przyrządzali sushi.

Na scenie wystąpiło ponad 300 dzieci. Na najsłynniejszej łódzkiej ulicy rozdano blisko pół tysiąca pakietów z prezentami, pół tysiąca słodkich bułek. Dzieci ochoczo korzystały z basenu i dmuchanej zjeżdżalni, miały szansę spotkać się z policjantami, strażakami, strażnikami miejskimi, ale i… Indianami. Nie lada gratką okazały się przejażdżki trambusem.

– Mali łodzianie z niebywałą energią pokonywali tory przeszkód, z wielką chęcią działali sportowo, kulinarnie, muzycznie i twórczo – relacjonuje Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń. – Choć poprzednie Miejskie Dni Dziecka również cieszyły się ogromną popularnością, tegoroczny na pewno zapisze się w historii – mówi.

UMŁ wspólnie z ŁCW zaprosili do współpracy ponad 40 partnerów, na ulicy Piotrkowskiej i w pasażu Schillera stoiska mieli m.in. Carrefour, Coca Cola, Studio gimnastyki Regimis, TOYOTA Łódź, fundacja Mała Straż, Helios, MPK, Straż Miejska i wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *