Międzynarodowy Dzień Miłośników Książek obchodzony co roku w dniu 09.08 to ważna data w kalendarzu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi, to wspólne święto czytelników i pracowników Biblioteki. Wszystkich nas bowiem łączy zamiłowanie do literatur i radość z czytania.

Ralph Waldo Emerson powiedział kiedyś, że „człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka”. Dla prawdziwych bibliofilów i moli książkowych nie ma złych książek. Jedne czytamy ot tak, dla zabicia czasu, inne pochłaniamy, są też takie, które wciągają nas bez reszty i pozostawiają trwałe ślady w naszej duszy.

W roku 2022 w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Miłośników Książek zwróciliśmy się do czytelników i pracowników Biblioteki z prośbą o wskazanie książki, którą ostatnio przeczytali i szczególnie przypadła im do gustu. Osoby, które zgodziły się wziąć udział w akcji wypełniały krótką ankietę, przygotowaną przez Dział Informacji Naukowej, w ramach której należało podać autora i tytuł książki oraz krótką, lapidarną rekomendację polecanego dzieła. Wystawa, do obejrzenia której serdecznie zachęcamy, stworzona została właśnie z tych książek. Mamy nadzieję, że każdy, kto zechce się z nią zapoznać, znajdzie w niej coś interesującego również dla siebie.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy: http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2022-mdmk/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
img_7370_37220065894_o
Jan Nemec w Domu Literatury (foto)
Ponowne uruchomienie wszystkich filii Biblioteki Miejskiej w Łodzi
DSC_3861_DxO
Kasia Tusk w EMPIKu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*