Jak co roku o tej porze, razem z ASIFA – Międzynarodowym Stowarzyszeniem Twórców Filmu Animowanego, świętujemy Międzynarodowy Dzień Animacji. W tym roku ze specjalnym udziałem indonezyjskiego Międzynarodowego Festiwalu Animacji CRAFT.
 
O 18:00 zaprezentujemy selekcję filmów z Azji Południowo-Wschodniej biorących udział w 3. Międzynarodowym Festiwalu Animacji CRAFT w Indonezji (25 – 30.10.2021).19. poruszających, zaskakujących, dających do myślenia, a czasem po prostu zabawnych filmów, które poszerzają wiedzę na temat współczesnej animacji z takich krajów jak Filipyny, Indonezja, Malezja, czy Singapur. Co więcej, widzowie będą mogli zagłosować i przyznać polską nagrodę publiczności.

O 20:00 zabierzemy widzów w kolejną animowaną podróż. 14. różnorodnych, nagradzanych filmów z Australii, Cypru, Finlandii, Indii, Iranu, Tajwanu, Turcji, USA i Wielkiej Brytanii. MDA ASIFA 2021 to specjalny program przygotowany przez szefa Festiwalu Animacji O!PLA.
 
KADRY DO POBRANIA: https://we.tl/t-eOjZjwqCLd

Idea Międzynarodowego Dnia Animacji zrodziła się na początku XXI wieku dla upamiętnienia pierwszego publicznego pokazu animacji Theatre Optique Emile’a Reynauda, który odbył się 28 października 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu. Powszechnie uznaje się to wydarzenie za symboliczny początek historii animacji. Od 2002 roku MDA jest flagowym wydarzeniem organizowanym na całym świecie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego (Association Internationale du Film d’Animation – ASIFA), we współpracy z licznymi organizacjami i festiwalami.
 
 
KIEDY: 28.10.2021 o 18:00 i o 20:00
GDZIE: KINO BODO (ul. Rewolucji 1905 r. 78/80)
BILETY: 10 zł / program
 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
charliekocha
Charlie Kocha Kobiety
intrstellar
Premiery kinowe – listopad 2014
watch_docs-normal
Watch Docs 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*