kontakt13Od 28 lipca do 3 sierpnia w Łodzi organizowana będzie trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu Kontakt.

Festiwal Kontakt to cykl praktycznych działań na rzecz miasta przy udziale wolontariuszy ze społeczności lokalnej, innych części kraju i zza granicy. Jego celem jest szerzenie idei wolontariatu, pokazanie przykładów pozytywnego oddziaływania na otaczającą nasz rzeczywistość oraz przykładu dobrej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców. W roku ubiegłym uczestniczyło w nim ponad 150 wolontariuszy z Polski, USA, Irlandii, Ukrainy i Białorusi.

W tym roku festiwal poszerza swoją formułę o nowe strefy. Obok strefy HELP (remonty mieszkań, świetlic środowiskowych, domów dziecka i DPS) i ART (działania artystyczne w przestrzeni, koncerty) wolontariusze będą działali w strefach JUNIOR (działania wśród dzieci z ulicy Ogrodowej) i SENIOR (zajęcia komputerowe i internetowe dla osób 50 Plus prowadzone przez Latarników Polski Cyfrowej). Nowością tej edycji będzie objęcie pomocą remontową świetlic środowiskowych w związku z koniecznością dostosowania ich do standardów wynikających z przepisów Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która zaostrzyła wymagania dot. działalności świetlic środowiskowych.

Rok 2013 został ogłoszony przez UE Europejskim Rokiem Obywateli. Festiwal Kontakt  w swoich działaniach będzie również nawiązywał do tej idei współpracując nad konkretnymi działaniami promocyjnymi dotyczących m.in. budżetu obywatelskiego z Biurem Partycypacji Społecznej i organizacjami pozarządowymi.

Akcja zakończy się Wielkim Finałem 2 sierpnia na Rynku Manufaktury. Więcej informacji można uzyskać na stronie kontaktlodz.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Uczta Wartości / Ogród Rozkoszy Miejskich
43. Łódzki Port Gier
XII Wojewódzki Festiwal Muzyczny Pięciolinia Marzeń

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*