Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2010 – program

festiwalkomiksuPo raz dwudziesty pierwszy, a drugi raz z rzędu z dodatkiem „i gier” odbywać się będzie w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Komiksu. Impreza tradycyjnie rozpocznie się na początku października.

Od 1 do 3 października Łódź zamieni się w mekkę wszystkich wielbicieli komiksu, tak z Polski jak i z zagranicy. W naszym mieście pojawią się takie tuzy jak: Grzegorz Rosiński, Norm Breyfogle, Alex Robinson czy Tadeusz Baranowski.

W ramach wystawy „Mistrzowie polskiego komiksu” pokazane zostaną wystawy prac Tadeusza Baranowskiego, Przemysława Truścińskiego oraz Michała Śledzińskiego. Premierę będzie mieć także szósta edycja City Stories – albumu komiksowego o Łodzi, tworzonego wspólnie przez Polaków i Portugalczyków.   Będą też ekspozycje komiksu belgijskiego i niemieckiego oraz kilkanaście innych wystaw w różnych miejscach naszego miasta.

Odbędzie się kolejna edycja mistrzostw gier komputerowych i konsolowych, 10. Sympozjum Komiksologiczne, warsztaty dla twórców, panele dyskusyjne, projekcje animacji oraz liczne konkursy dla publiczności. Zorganizowana zostanie strefa dziecięca, Manga Corner oraz atrakcyjny program dla miłośników Star Wars. Z publicznością spotkają się też twórcy pełnometrażowej animacji „Jeż Jerzy”. Jak co roku rozstrzygnięty zostanie międzynarodowy konkurs na krótką formę komiksową. Podczas finałowej gali wręczone zostaną festiwalowe nagrody, odbędzie się konkurs na rysunkową Miss Festiwalu, koncert oraz party.

PROGRAM 21. MFKIG

Piątek 1.10.2010
  
Sala 304
10.00 Finał konkursu komiksowego dla uczniów szkół
11.00 Warsztaty plastyczne dla dzieci
 
Duże Kino ŁDK
12.00 Projekcja filmów dla dzieci
 
Hotel Centrum – Strefa Gier Komputerowych
09:00 CS 1.6 5v5 3 liga – zapisy
10:00 CS 1.6 5v5 3 liga – turniej
11:00 Free play – F1, H.A.W.X, Halo Reach 2v2, Forza Motorsport, Tekken 6, Guitar Hero 3, wiosła, Lenovo laptopy
11.00 Fight Night4 – mini turniej
11.00 FIFA11 – turniej inauguracyjny
12:00 Free play – DM CS 1.6, DM Call Of Duty 4
15:00 Forza Motorsport – mini turniej
20:00 Zakończenie
 
ul. Nawrot 8
15.00 Papcio Chmiel po łódzku
 
Galeria Stara ŁDK
17.00 Wernisaż wystawy konkursowej
 
Galeria Moja ŁDK
17.30 Mistrzowie polskiego komiksu – wernisaż wystawy Michała Śledzińskiego
 
Galeria Chimera
18.30 Mistrzowie polskiego komiksu – wernisaż wystawy Tadeusza Baranowskiego
 
Eternity Group
19.00 Wernisaż wystawy komiksu belgijskiego „Komiks detektywistyczny”
19.30

Mistrzowie polskiego komiksu – wernisaż wystawy Przemysława Truścińskiego


Sobota 2.10.2010
 
Textilimpex
9.00 Otwarcie strefy targowej festiwalu
11.00 Warsztaty dla dzieci z Grażyną Dłużniewską – współautorką ilustracji do książek Macieja Wojtyszki
 
Hotel Centrum – Strefa Gier Komputerowych
9:00 CS 1.6 5v5 2 liga – zapisy
9.00 F1, Halo Reach2v2, Guitar Hero – turnieje całodzienne
9.00 Free play – DM CS 1.6
10:00 CS 1.6 5v5 2 liga – turniej
11:00 Free play – Tekken 6, Forza Motorsport, FIFA11, Lenovo laptopy, Wiosła
11.00 Guitare Hero – turniej
14:00 Free play – DM CoD4
19:00 MECZ Quake Live (finał akcji Tydzień z Lenovo) – scena
20:00 Zakończenie
 
Duże Kino ŁDK
10.30 Spotkanie z Uli Oesterle
11.15 Spotkanie z Tadeuszem Baranowskim
12.00 spotkanie z Sascha Hommerem i Mawilem
13.00 Jeż Jerzy na ekranie – spotkanie z Tomkiem Leśniakiem, Wojtkiem Wawszczykiem i Kubą Tarkowskim
14.00 Nie tylko Batman – spotkanie z Normem Breyfoglem
15.30 Spotkanie z Cesare Ferioli
16.30 Spotkanie z Alexem Robinsonem
17.15 Willem De Graeve – muzeum komiksu w Brukseli
18.00 Spotkanie ze Yvesem Swolfsem
 
Sala 221
10.45 „Wykolejeniec” – spotkanie z Bereniką Kołomycką i Grzegorzem Januszem
11.15 spotkanie z autorami „Scen z życia murarza”
11.45 spotkanie z autorami „City Stories”
12.30 „Sprane dżinsy i sztama” – spotkanie z Pawłem Płóciennikiem
13.00 Gdybym nie zwariował, byłbym obłąkany – dyskusja o Jokerze
14.00 komiks historyczny – „1940 Katyń”, „Pierwsi w boju” i „Piątka” – spotkanie z autorami
15.00 Komiks i literatura – podobieństwa i różnice obu gatunków sztuki – spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem, autorem powieści „Czarny horyzont” i „Kolory sztandarów” i redaktorem naczelnym „Klubu Świata Komiksu – Egmont”
15.30 Spotkanie z Maciejem Pałką
16.00 10-lecie Kultury Gniewu
16.45 Panel wydawców
17.30 Batman vs. Anarky – panel dyskusyjny z udziałem Norma Breyfogle’a
 
Sala 304
12.00 Miś Misza – spotkanie z Pawłem Kłudkiewiczem
13.00 Wacom zaprasza – warsztaty z Tomaszem Piorunowskim
15.30 Komiks historyczny – warsztaty i autografy
17.00 Warsztaty z Grzegorzem Rosińskim
 
Sala 7 – Strefa Egmont Polska
11.00 Spotkanie z redakcją „Kaczora Donalda”
12.00 Cesare Ferioli – warsztaty dla dzieci
13.30 Spotkanie z redakcją „Gwiezdne Wojny”
16.30 Spotkanie z redakcją „Fantasy Komiks”
 
Sala 313 – strefa Star Wars
10.00–10.45 prezentacja Łódzkiego Fanklubu Star Wars + niespodzianka
11.00–11.45 Quiz z nagrodami.
12.00–13.30 prezentacja 501st. Legion i Rebel Legion
13.30–15.00 „Wycieczka na Coruscant” – Patryk „Roan” Mikołajczyk
15.00–15.45 „Execute Order 66 – przyczyny i związane z tym wydarzeniem reperkusje” Sergiusz „Sergi van Oli” Olejnik
16.00–16.45 „Dziedzictwo wojowników – Wielka Armia Republiki” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
17.00–17.50 „Żołnierze Rebelii” – Michał ”ShVagYer” Szymański/Maciej „Vissan” Witała
Gry:
10.00–16.00 Turniej Star Wars Miniatures (z nagrodami) – Tomasz „Gabobart” Wdowczyk i Rafał „RafLarkin” Marcinek. Dla niezainteresowanych samym turniejem przewidziane będzie rozegranie scenariusza oraz związany z tym konkurs (również z nagrodami).
17.00–19.00 „Pieszo przez galaktykę znaczeń” – Patryk „Roan” Mikołajczyk/Dominik „Vykk” Pańczyk.
 
Sala 6 – Manga Corner
10.00-18.00 Czytelnia mang
10.00-18.00 Go, klasyczne gry japońskie
10.00-12.00 Warsztaty Deco
11.30-13.30 Rysowanie na żywo
12.00-14.00 Warsztaty Origami
14.00-15.30 Spotkanie z rysowniczkami
14.00-15.30 Warsztaty Papercraft
16.00-18.00 Cosplay
 
Sala 308 – Manga Corner
10.00-11.00 Cosplay – co to jest?
11.00-12.00 Praca w wydawnictwie mangowym
12.00-12.30 Konferencja Waneko
12.30-14.00 Emotion Sharing – a concept to better understand Japanese pop-culture (w jęz. angielskim z tłumaczeniem)
14.00-15.00 Kobieta japońska w sztuce Europy
15.00-16.00 Konkurs wiedzy o mandze i anime
16.00-17.00 Chrześcijaństwo w mandze i anime
17.00-18.00 Wędrówka na Zachód w mandze i anime
 
Kino Kameralne ŁDK – Manga Corner
12.00-15.00 Projekcje anime (Vision Anime-Gate)
 
Wytwórnia
20.00 Wręczenie nagród festiwalowych, Wybory rysunkowej Miss Festiwalu + koncert grupy Psychocukier
 
autografy – Textilimpex
Strefa 1
11.30 Uli Oesterle, Tomasz Leśniak
12.45 Grzegorz Rosiński
14.00 Sascha Hommer, Mawil
15.15 Yves Swolfs, Paweł Płóciennik
16.30 Maciej Pałka, Tadeusz Raczkiewicz, Cesare Ferioli
Strefa 2
11.30 Norm Breyfogle,
12.45 Trust, Berenika i Grzegorz Janusz
14.00 Alex Robinson, Paweł Kłudkiewicz
15.15 autorzy „City Stories”, Tadeusz Baranowski
16.30 autorzy „Scen z życia murarza”, Michał Śledziński

Niedziela 3.10.2010

Textilimpex
9.00 Otwarcie strefy targowej festiwalu
 
Hotel Centrum – Strefa Gier Komputerowych
09:00 Quake Live liga – zapisy
10:00 Quake Live liga – turniej
11:00 H.A.W.X – turniej
11.00 DIRT 2 – turniej
11.00 Tekken 6 – turniej
11.00 Free play – DM CS 1.6
11.00 Free play – DM CoD4
11.00 Free play – F1, Halo Reach, Fight Night 4, Forza Motorsport, FIFA11, Guitar Hero, wiosła Lenovo laptopy
16:00 Zakończenie
 
Hotel Centrum – sala K1 
11.00 10. Sympozjum Komiksologiczne
 
Duże Kino ŁDK
11.00 Spotkanie z Tadeuszem Raczkiewiczem, Piotrem Ponaczewnym i Florianem Firlejem
11.45 Spotkanie z Przemysławem Truścińskim
12.30 Spotkanie z Jackiem Skrzydlewskim i Maciejem Parowskim
13.15 spotkanie z Grzegorzem Rosińskim
14.30 Spotkanie z Michałem Śledzińskim
15.15 Spotkanie z Markiem Szyszko
16.00 Spotkanie z Maciejem Wojtyszko
 
Sala 221
10.30 spotkanie z Rafałem Szłapą
11.00 Dogmat po raz drugi – spotkanie z Łukaszem Chmielewskim i Piotrem Białczakiem
11.30 Komiksy z Dolnej Półki – Jacek Kuziemski i Kolektyw
12.15 „Grunwald 1410-2010” – spotkanie z autorami
13.00 Wróblewski nieznany – prezentacja
13.45 Bibliograficzne spotkanie z Markiem Misiorą i Leszkiem Kaczanowskim
14.15 Spotkanie z Piotrem Nowackim i Bartkiem Sztyborem
15.00 Spotkanie z autorami „Biocosmosis”
15.45 Komiksy warte poznania oraz Rafał Wójcik
 
Sala 304
11.00 warsztaty z Mawilem
12.15 Spotkanie z Beatą Sosnowską
13.00 Komiksowa Warszawa – prezentacja
14.00 Long Walk Expedition w komiksie – spotkanie z Dariuszem Pawłowskim i Jakubem Matysem
14.30 „Siedem + dwa” – spotkanie z Andrzejem Bajguzem
 
Sala 313 – strefa Star Wars
10.00–10.50 „Kanon a reinterpretacja i spoilery w Gwiezdnych Wojnach” – Dominik „Vykk” Pańczyk.
11.00–11.45 „Era Rycerzy Starej Republiki od stóp do głów” – Krzysztof „Katarn” Świerczyński.
12.00 -12.45 Quiz (z nagrodami).
13.00–13.45 „Trash compactor – niewykorzystany potencjał odrzuconych książek, komiksów i scen w SW” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak.
14.00–14.55 „Burzliwe dzieje chronologii Wojen klonów” – Krzysztof „Katarn” Świerczyński.
15.00–15.50 „Japońskość Gwiezdnych Wojen” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak.
16.00–16.45 „Miecz świetlny – Historia, znaczenie i sposób walki” – Krzysztof „Katarn” Świerczyński.
17.00–17.45 „Ewolucja Zakonu Jedi na przestrzeni wieków” i dyskusja o tym, czy Zakon Jedi jest największym zagrożeniem dla galaktyki?” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak/Krzysztof „Katarn” Świerczyński
Gry:
12.30–13.30 Star Wars TCG – nauka, podstawy i gra – Rafał „RafLarkin” Marcinek
 
Sala 6 – Manga Corner
10:00-11:00 Osamu Tezuka
10.00-15.00 Czytelnia mang
10.00-15.00 Go, klasyczne gry japońskie
11.00-12.00 Olbrzymie origami
12.00-13.00 Pokaz sztuk walki
13:00-14:00 Nierysunkowe rodzaje animacji
14:00-15:00 Fairy Tail
 
Sala 308 – Manga Corner
11:00-12:00 Angel Sanctuary
12:00-13:00 Rozwój gatunków w mandze
 
Kino Kamerlane ŁDK – Manga Corner 
12.00-15.00 Projekcje anime (Vision Anime-Gate)
autografy – Textilimpex
Strefa 1

11.45 Grzegorz Rosiński, Jacek Kuziemski, Branko Jelinek
13.00 Trust, Maciej Wojtyszko, Michał Śledziński
14.30 Tadeusz Raczkiewicz, Piotr Ponaczewny
15.45 Piotr Nowacki, Bartosz Sztybor, autorzy „Biocosmosis”
Strefa 2
11.45 Adam Rusek, Rafał Szłapa, Andrzej Bajguz
13.00 Marek Szyszko, Łukasz Chmielewski i Piotr Białczak
14.30 Autorzy „Grunwaldu 1410-2010”, Skrzydlewski, Parowski

Rysowanie na żywo w Manufakturze

PIĄTEK

01.10 Konkursy dla publiczności z nagrodami /

16.00-18.00 Rysowanie na żywo / 18.00-20.00 Rysownicy Agencji: Jerzy Krzętowski (Newsweek Polska,Dziennik, Komputer Świat, Parkiet) Jerzy Wasiukiewicz (Super Express,Najwyższy Czas) Andrzej Jankowski (Bravo Sport)

SOBOTA 02.10 Konkursy dla publiczności z nagrodami /

15.00-17.00 Warsztaty / 17.00-19.00 Prowadzą rysownicy Agencji Rysunkowej: Jerzy Krzętowski (Newsweek Polska,Dziennik, Komputer Świat, Parkiet) Jerzy Wasiukiewicz (Super Express,Najwyższy Czas) Rysowanie na żywo / g. 17.00 Rysownicy Agencji: Andrzej Jankowski (Bravo Sport) Janusz Stefaniak (Polska The Times) Marcin Skoczek Spotkanie z rysownikami „Angory” / g. 18.00

NIEDZIELA 03.10 Konkursy dla publiczności z nagrodami /

12.00-14.00 Rysowanie na żywo / g. 14.00 Rysownicy „Angory”: Marek Klukiewicz (Angora, Express Ilustrowany) Mirosław Stankiewicz (Angora)

Zobacz także:

{jumi [media/reklama.htm]}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *