2lipca_0242 lipca, z okazji Międzynarodowego Dnia UFO w Łódzkim Domu Kultury spotkali się wielbiciele tego zjawiska. Jednym z głównych tematów była dyskusja na temat pomarańczowych kul pojawiających się od 2008 roku nad Bałutami.

 
2 lipca 1947 roku pod Roswell rozbił się niezidentyfikowany obiekt latający. W czasie konferencji przedstawiciele wojska powiedzieli, iż znaleźli szczątki UFO. Po jakimś czasie zdementowano tę informację uznając, iż odnalezione części należą do balonu meteorologicznego.

Z tej okazji od dziesięciu lat 2 lipca obchodzony jest Światowy (lub też Międzynarodowy) Dzień UFO. W ŁDK Piotr Kaźmierczak zaprezentował krótki rys historyczny dotyczący zagadnienia. Przedstawił filmiki prezentujące niezidentyfikowane obiekty, a także opowiedział o czterech stopniach kontaktu.

Po nim na scenie pojawił się Jan Dominiak, który od 2008 roku zajmuje się obserwacją dziwnych pomarańczowych kul pojawiających się nad Łodzią w okolicach EC-3 oraz Tesco przy ul. Pojezierskiej. Do tej pory na taśmie wideo zarejestrowano około 60 przypadków tego zjawiska (ok. 40 w 2009 roku i 18 w 2010 roku).

Na zakończenie Marek Turski zaprezentował wykład na temat genezy zjawiska UFO. Kto jest zainteresowany tematem może skontaktować się z przedstawicielami Klubu Kosmobiologii spotykającego się co jakiś czas w Łódzkim Domu Kultury.

 
Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFOSpotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFO Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFO Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFO
Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFO Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFOSpotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFO Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFO
Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFO Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFO Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia UFO
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zlotanitka2010
Złota Nitka 2010 – finaliści
citybumbum
Majówka Sprawiedliwego Handlu w Łodzi (foto+wideo)
28pazdziernika_184
Październikowa Masa Krytyczna (foto+wideo)
1 Komentarz
  • 3 lipca 2010 at 20:54

    Zgromadzona publiczność była wspaniała.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*