Teatr_Tanca_PRO_Wiory_lecaW miesiąc po obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru przychodzi kolej na taniec. We wtorek 29 kwietnia przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Tańca, który staje się okazją do organizowania interesujących wydarzeń w łódzkich instytucjach kultury.

Zważywszy, że weekend bardziej sprzyja korzystaniu z kulturalnych atrakcji, Ośrodek Kultury Górna zaprasza do świętowania Dnia Tańca nieco wcześniej – już w piątek 25 kwietnia. Impreza ma charakter otwarty – udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.  O godz. 17 rozpocznie się multimedialny program edukacyjny dla dzieci i młodzieży – krótka historia tańca „w pigułce” wraz z prezentacją różnorodnych tanecznych stylów i pokazem tańca współczesnego w wykonaniu zespołu dziecięcego Strefy Kultury Otwartej.

Głównym wydarzeniem wieczoru będzie gościnny wystąp Teatru Tańca PRO, który o godz. 18.30 zaprezentuje widowisko „Wióry lecą!”. Jest to akcja performatywna – sceniczne spotkanie kilku przyjaciółek, spędzających wspólnie czas na owocnych działaniach. Efektem tych działań staje się bardzo soczyste i owocowe spotkanie tańca z teatrem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
koniec_wiata_2012_-_kabareton_20120324_1749878997
Kabaret Paranienormalni w Teatrze Wielkim
cyberiada
Cyberiada w Teatrze Studyjnym
50 słów a AOIA

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*