Międzynarodowe Warsztaty Marionetki Niciowej

marionetka2Teatr Lalek Arlekin w Łodzi jest jedynym teatrem w Polsce posiadającym specjalną konstrukcję sceny marionetkowej, umożliwiającą granie marinetkami na 2,5 metrowej długości niciach. Efekt jest magiczny i pozwala na całkowite przeniesienie się w świat iluzji.

Zrealizowano tu kilka spektakli w tej ciekawej i unikalnej technice: „Piękna i bestia”, „Alicja w Krainie czarów”, „Jezioro łabędzie”, „Mała Syrenka”, „Czarodziejski flet”, „Piotruś Pan”, „Cynowy Żołnierzyk”.

Teatr Lalek Arlekin zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowych Warsztatach Marionetki Niciowej. Warsztaty organizowane są dla profesjonalistów i pasjonatów teatru marionetki niciowej i obejmują zajęcia z konstrukcji i aminacji lalki.
marionetka4 marionetka8

Zajęcia prowadzone będą przez wybitnych specjalistów w tej dziedzinie:
* David A. Syrotiak (USA) – wybitny twórca i artysta marionetki, prowadził III Ogólnopolskie Warsztaty Teatralne z zakresu Marionetki Niciowej w czerwcu 1996r.; Mistrz Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy w 2001r.
* David Syrotiak jr.(USA) – dyrektor artystyczny, aktor i reżyser National Marionette Theatre – najstarszego, działającego od 1967r. teatru marionetek w USA i od ponad czterdziestu lat zajmującego czołową pozycję wśród amerykańskich teatrów lalkowych.
* Andrzej Tadeusiak – mgr sztuki, absolwent ASP w Łodzi, konstruktor lalek z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień pracujący w teatrze lalek jako m.in. twórca marionetek niciowych.

Warsztaty odbędą się 4-8 października 2010r., w godzinach 16-20. Koszt warsztatów (20 godz.) to 850,- zł.

Teatr na życzenie uczestników pomaga zarezerwować hotel we wskazanym przedziale cenowym. Ilość miejsc ograniczona, zapisy przyjmowane są do 24 września 2010r. w sekretariacie teatru tel./fax 42 6330894.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *