2Po raz kolejny na początku maja zorganizowano w Łodzi Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. W tym roku impreza towarzyszy szerszej akcji, jaką jest PET Festiwal.

I znów stadion Start Łódź zamienił się w psie miasteczko z wieloma atrakcjami. Podczas wystawy, oprócz pokazów pieskich umiejętności i konkursów dla championów, można było również wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu wiedzy o danej rasie. Każdy kto przyszedł ze swoim psem mógł także zachipować swojego czworonoga.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się, jak zwykle, prezentacje ubiegłorocznych zwycięzców. Na wybiegu królowały m.in długowłose owczarki niemieckie, dogi argentyńskie, setery i  dobermany. Miłośnicy średnich i małych piesków mogli podziwiać beagle, terriery, bassety i pinczerki. Psy dzielnie znosiły wszelkie zabiegi pielęgnacyjne i wsłuchane były w głos trenera. Do zadań kandydatów na medalistów należało m.in prawidłowe wykonywanie poleceń właściciela, trzymanie prawidłowej pozycji oraz bieg z przeszkodami.

joomplu:35694

Na terenie miasteczka można było poradzić się zawodowych psich treserów oraz zmierzyć i zważyć swojego psiaka. Dodatkowo każdy miał szansę nabyć dla zwierzaka zdrową żywność, akcesoria na spacer oraz ubranka. Wśród ofert dotyczących  opieki weterynaryjnej były też propozycje salonów urody dla psów oraz wyjazd na międzynarodowe konkursy piękności. Fani czworonogów licznie zjechali do Łodzi z całej Europy. Jednak największymi miłośnikami psów były dzieci, które ani na chwilę nie odstępowały swoich kudłatych przyjaciół. Wystawa psów rasowych potrwa do niedzieli, 6 maja.

/fot. 1-14 Mar&Jan 15-43 Gosia Wojna

Zobacz także:

PET Festiwal w Łodzi – informacje

Międzynarodowa wystawa psów rasowych – maj 2011 (foto)

Międzynarodowa wystawa psów rasowych – maj 2010 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ludzie-Perseidy z Red Bull Skydive Team (foto+wideo)
DSC_0166
I Łódzki Festiwal Kreatywności Kreacje Zawodowe (foto)
masakrytyczna_038
Wrześniowa Masa Krytyczna (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*