3003_162W Galerii Manhattan zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu Między rzeczywistością a nierzeczywistością. Tym razem w trakcie imprezy zaprezentowano performance Małgorzaty Butterwick, Jiřika Suruvki oraz Ady Karczmarczyk.

Pierwsza na scenie pojawiła się Małgorzata Butterwick. W kontekście kolejnych akcji można rzec, iż ten performance był najbardziej tradycyjny, ale także wielowarstwowy. Artystkę interesują abstrakty i absurdy, także od strony teoretycznej, co było widać podczas wydarzenia. Performance Butterwick to połączenie ruchu, różnorakich przedmiotów z muzyką i wizualizacją. Jego fragmenty możecie zobaczyć tutaj:

Jako drugi podczas piątkowej nocy wystąpił Jiři Suruvka. To czeski artysta multimedialny, malarz, twórca instalacji, profesor Uniwersytetu Ostrawskiego. Zaprezentował on swoją wersję telewizyjnej wróżki. Przebrany w stój przypominający nieco Batmana wróżył szóstce śmiałków wybranych pośród obserwatorów całego zajścia. Na zakończenie zarządził między nimi… mecz piłki nożnej. – Sport, to lekarstwo na wszystko – można by parafrazować słowa Suruvki, który podczas performance zmusił do nie tylko intelektualnego, ale przede wszystkim fizycznego wysiłku.

Na zakończenie dość zabawny performance w wykonaniu najmłodszej uczestniczki, Ady Karczmarczyk. Artystka w przebraniu dziewczynki-zombie, przy akompaniamencie potwornych dźwięków poszukiwała w Galerii Manhattan „swoich ofiar”. Gdy tylko kogoś dopadła – przytulała tudzież wtulała się w niego/nią. Warto dodać, że był to pierwszy performance Karczmarczyk w przestrzeni tego miejsca.

Każde z wystąpień prezentowało się odmiennie. Od dość tradycyjnej, nieco abstrakcyjnej formy Butterwick, poprzez popkulturowe inklinacje Suruvki, aż po dość zwiewny występ Karczarczyk. Performance w ramach Między rzeczywistością a nierzeczywistością w Galerii Manhattan pokazują, że w Łodzi można znaleźć interesującą, niszową rozrywkę, która nie ogranicza się jedynie do kontemplowania, tudzież skakania w trakcie muzyki.

Zobacz także:

L-UND. Łódzka Scena Podziemna 1985-1995 (foto+wideo)

Niwea w Galerii Manhattan (foto)

Fading Traces. Kobiety sztuki lat 70-tych (foto)

Galeria Manhattan: Łódź 05.09 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
istno_-_grupa_0_20150130_1928394045
Istność – GRUPA 0+ w Galerii Re:Medium (foto)
Anka Leśniak – patRIOTki w Galerii Re:Medium (foto)
IMG_6492
Dekompozycje w Atlasie Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*