Michał Urbaniak wyda płytę z uczestnikami Urbanator Days

Michal_Urbaniak_na_Urbanator_Days_2013_foto_Tomek_FlorczMichał Urbaniak, światowej sławy jazzman, szykuje nową płytę, na której razem z nim wystąpią laureaci cyklu warsztatów Urbanator Days, a sfinansuje ją społeczność zgromadzona wokół serwisu crowdfundingowego MegaTotal.pl. W projekcie biorą również udział członkowie zespołu Urbanator oraz znakomici goście, m.in. łódzki raper O.S.T.R. – Adam Ostrowski.

Urbanator Days to projekt Michała Urbaniaka wspierający i inspirujące młode talenty z pasją do muzyki. Organizując warsztaty, artysta się pomóc im w odnalezieniu własnej muzycznej drogi. Stwarza im warunki do współpracy z najlepszymi instrumentalistami i przekazuje własne, ogromne doświadczenie. Angażując się we współpracę z crowdfundingowym serwisem MegaTotal.pl, Michał Urbaniak chce pokazać, że istnieją alternatywne sposoby działania na rynku muzycznym, które zbliżają artystę z jego fanami nie tylko podczas koncertów, ale także w pracy nad realizacją płyt.

Michał Urbaniak: Crowdfunding całkowicie odmienił oblicze self-publishingu i otworzył drogę wielu ciekawym projektom, które nie mogłyby zaistnieć bez wsparcia Fanów. Już od kilku lat, w ramach Urbanator Days, wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami, staramy się edukować młodych artystów. Nie moglibyśmy tego robić bez wsparcia partnerów oraz sponsorów. Podobnie jest w przypadku wydania płyty, na której oprócz mnie oraz zaproszonych gości wystąpią laureaci Urbanator Days. Mam nadzieję, że zebrane przez nas fundusze przyczynią się nie tylko do popularyzacji muzyków, których poznałem na warsztatach, ale również wyznaczą nowy kierunek rozwoju branży muzycznej.

Jako muzyk z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne są początki na rynku muzycznym i jak dużo pracy należy włożyć w to, aby na nim zaistnieć. Chciałbym nagrodzić utalentowanych ludzi, którzy niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego zdobyli się na odwagę, czynnie brali udział w warsztatach oraz koncertach organizowanych w ramach Urbanator Days. Z tego powodu postanowiłem wraz z muzykami zespołu Urbanator, O.S.T.R oraz kilkoma przyjaciółmi zaprosić ich do wspólnego grania, którego ukoronowaniem będzie wydanie płyty. Duża część pracy została już wykonana i udało nam się skompletować część materiału. Sporo pracy jeszcze przed nami, dlatego też liczę, że dzięki Wam uda nam się sfinalizować projekt na płytach CD, płytach winylowych oraz pen drive’ach. Osoby, które pomogą zrealizować nowy projekt Michała Urbaniaka, mogą liczyć na oryginalne nagrody, m.in. książki i płyty z jego autografem a także kolację z Mistrzem.

Urbanator Days – jest miejscem dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować. Spotkania prowadzą muzycy z kręgu Urbanatora, słynnego, międzynarodowego przedsięwzięcia Michała Urbaniaka, w skład którego wchodzą gwiazdorskie indywidualności muzyczne, m.in.: Femi Temowo, Otto Williams, Troy Miller, Paul Stacey, Janek Smoczyński, Marcin Pospieszalski, Xantone Blacq. Udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych w ramach Urbanator Days, dzięki zaangażowaniu Michała Urbaniaka to innowacyjne wydarzenie edukacyjne, unikalne na skalę światową, przekazujące możliwości i wiedzę, których nie daje żaden kurs, uczelnia lub szkoła.

MegaTotal.pl – Pierwszy polski i jeden z pierwszych na świecie serwisów crowdfundingowych. Jako jedyny działa według oryginalnego, autorskiego pomysłu gry społecznościowej. Został uznany za debiut roku, najlepszą polską stronę poświęconą muzyce i kulturze oraz lidera kreatywności i innowacyjności. Społeczność MegaTotal.pl sfinansowała już 106 projektów z dziedziny kultury, głównie muzycznych.

/fot. mat.pras. Tomasz Florek

Jeden komentarz do “Michał Urbaniak wyda płytę z uczestnikami Urbanator Days

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *