IMG_5728Od 3 do 25 października w Galerii Imaginarium Łódzkiego Domu Kultury można oglądać instalację Michała Rybińskiego pt. Morfologia brudu.

Jak pisze sam autor Morfologia jest pracą o mijaniu; o nieustannie narastającej warstwie czegoś niechcianego, nieusuwalnego. Czegoś co nas trawi, wnika w strukturę, tworząc inną jakość. Obrazy te odnoszą się do realiów ludzkiej egzystencji, informując jednocześnie o instancjach naszego symbolicznego porządku. Jest to próba wniknięcia w cykl rozkładu, destrukcji, która towarzyszy każdej formie życia, przemijania, umierania.

Materia moich prac przypomina – używając metafory – postępujący proces topnienia śniegu, spod którego ukazuje się nam żywo-martwy świat zastygłych w procesie form – ukryte cuda natury… Dominujący w moich pracach jest kolor tlenków metali z rdzewiejących blach, którego nie tracą, który intensywnieje i wraz z upływem czasu przenika w głąb korodującej – zyskującej na barwności – powierzchni „obrazów” tego co było – stając się odcieniem pamięci.

joomplu:79588

Michał Rybiński. Urodzony w 1982 roku w Częstochowie. Ukończył studia na Wydziale Grafiki Warsztatowej i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny), dyplom uzyskał w 2007 roku. Od roku 2008 jest asystentem prof. Wojciecha Ledera w ASP w Łodzi (pracownia malarstwa i rysunku na Wydziale Tkaniny i Ubioru). Doktorat obronił w 2013 roku w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Autor wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych.

Zobacz także:

Marek Domański – Dalekie powietrza (foto)

Arche Piotra Ambroziaka w Galerii Imaginarium (foto)

Małgorzata Lachman – …a pretekstem była linia II (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
loopaa
Loophole to Happiness w ms (foto)
IMG_5483
Prime Time 2013 w Muzeum Włókiennictwa (foto)
IMG_8380
Fotofestiwal 2017 – Implant w Galerii Olimpus (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*