rybbDo 27 marca w Galerii Bałuckiej można oglądać wystawę prac Michała Rybińskiego – „Martwa natura czasu”. Wernisaż zorganizowano w czwartek, 24 lutego.

  
Autor już po raz drugi prezentuje swoją twórczość w Galerii na Starym Rynku – w 2008 roku łodzianie mogli oglądać wystawę „Obrazy czasochłonne”.

Prace Rybińskiego to efekt fascynacji strukturą miejskich bram, fasad czy drzew i zmianami, jakie zachodzą w nich z upływem czasu. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że autor od trzech mieszka w Łodzi. Faktury poszczególnych obrazów przywodzą na myśl płaskorzeźbę, ale jak tłumaczy sam artysta – stosował wyłącznie techniki malarskie. Ukształtowanie powierzchni prac jest efektem stosowania mniejszych lub większych ilości farb i zróżnicowanych sposobów ich nakładania.

Michał Rybiński urodził się w 1982 r. w Częstochowie. Klasę specjalizacji ceramicznej ukończył w PLSP w rodzinnym mieście, natomiast grafikę warsztatową studiował już w poznańskiej ASP, a malarstwo – w X Pracowni Malarstwa prof. Piotra C. Kowalskiego i II Pracowni Malarstwa Dominika Lejmana. Dyplom artysta uzyskał w 2007 r. Po przeprowadzce do Łodzi rozpoczął pracę na stanowisku asystenta w II Pracowni Malarstwa prof. Wojciecha Ledera w ASP. Swoje prace prezentował nie tylko w Poznaniu, Łodzi czy Krakowie, ale również za granicą (m.in. w amerykańskiej Fluorescent Gallery).

 
Michał Rybiński - Martwa natura czasu Michał Rybiński - Martwa natura czasu Michał Rybiński - Martwa natura czasu
Michał Rybiński - Martwa natura czasu Michał Rybiński - Martwa natura czasu

 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5526
Sławomir Iwański – Plakaty (foto)
masakryt_005
Jyada del sol! Piotra Klemensa Borzęckiego
Upadek_l_60x84_tech_wlasna_2008
Marek Herbik – Grafika (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*