W18102012_006 czwartek, 18 października o godz. 17 w Galerii Bałuckiej została otwarta wystawa Michała Brzezińskiego – Narcyz i Echo.

Ekspozycja składa się z dwóch przenikających projektów, które eksponowane są w odrębnych salach. W jednej z nich na ekranie prezentowane są modulowane, przerabiane na żywo obrazy osób pojawiających się przestrzeni. Drugi element jest bardziej tradycyjny – składają się na niego także modulowane wizerunki pewnych antropomorficznych postaci – figur.

– Praca eksponowana w przestrzeni galerii porusza problem komunikacji w kontekście relacji ciała i umysłu. Analizując komunikację między podmiotami przynależącymi do podobnej klasy organizmów zwykle pomija się aspekt biologicznej złożoności samego komunikatu. W istocie każda wypowiedź jest formułowana na podstawie negocjacji rozmaitych składowych form życia składających się na nasz organizm – mówi autor wystawy.

joomplu:43443

–  Chciałbym, aby obcowanie z wystawą dawało poczucie takiego rozbicia wizerunku, który umożliwi analizę relacji między ciałem i tym, co zwykliśmy określać jako umysł. Nie chciałbym, aby postrzegać te działania jako metaforę ciała jako kultury, ale zależy mi na tym, żeby zwrócić uwagę na fizyczną złożoność egzystencji ludzkiej w kontekście genetyki i neurofizjologii – dodaje.

Ekspozycję umieszczoną w Galerii przy Starym Rynku 2 można oglądać do 28 października br.

Zobacz także:

Hack Days w Łodzi (foto)

Pomyłka / Tripping point of fauilure (foto+wideo)

CRASH 2.0 – Robert B. Lisek w Galerii NT (foto)

Ape-X w Galerii NT (foto+wideo)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystawa Bovskiej w Domu Literatury (foto)
050
Pałac z tysiącem pokoi Małgorzaty Kosiec (foto)
finalkomiks_070
Międzynarodowy Festiwal Komiksu 2010 – Gala Finałowa (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*