Michal_BielaMichał Biela [Kristen, Ścianka, Kings of Caramel] promuje swój debiutancki solowy album, którego premiera miała miejsce 16 6 maja na koncercie w Owocach i Warzywa wystąpi z czteroosobowym zespołem. Tego samego wieczoru usłyszymy też Enchanted Hunters. Wstęp: 9 zł – wszyscy, którzy dołączą do wydarzenia na FB /tzw. lista facebookowa OiW/, 15 zł – bez listy

MICHAŁ BIELA jest współzałożycielem cenionego undergroundowego zespołu Kristen, założonego w 1997, z którym nagrał 6 płyt i zagrał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, m.in. na Primavera Sound w Barcelonie czy OFF Festivalu. Od 2005 występuje również jako basista zespołu Ścianka (z którą nagrał jak dotąd EP „Secret Sister” oraz niewydaną jeszcze „Come November”). Współautor projektu Kings of Caramel.

16 kwietnia 2014 została wydana znakomita debiutancka płyta Michała Bieli którą nagrał z Małgorzatą Penkallą i Magdaleną Gajdzicą (Enchanted Hunters), oraz Karoliną Rec (Cieślak i Księżniczki, Anthony Chorale). I własnie w tym składzie wystąpią w Owocach i Warzywach.

Koncert będzie jedyną okazja by nabyć płytę Bieli – CD będzie dostępna tylko na koncertach. Płytę w formie cyfrowej można przesłuchać i ściągnąć z michalbiela.bandcamp.com.

ENCHANTED HUNTERS – trójmiejsko-warszawski dream-folkowo-popowy duet, w którego skład wchodzą Małgorzata Penkalla i Magda Gajdzica. Na pierwszy rzut oka w nagraniach zespołu dominuje kobiecy pierwiastek: dziewczęce chórki, delikatne tony fletu i dzwonków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne, czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat ’90.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
coals
Coals w Pop’n’Art
tymonIMG_0155
Koncerty w Łodzi – październik 2016
Soundedit ’20 – Roger Eno & Hania Rani
1 Komentarz
  • 6 sierpnia 2014 at 22:53

    Podoba mi się tutaj, super stronka. Pozdrawiam

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*