IMG_1045W Centralnym Muzeum Włókiennictwa została otwarta monumentalna ekspozycja Michała Batorego – Plakaty i Obiekty. Prace tego światowej sławy artysty będzie można podziwiać do 20 lutego 2013 r.

W rodzinnym mieście grafika można zobaczyć około 80 plakatów dużego i prawie 100 plakatów małego formatu, a także warsztat pracy twórcy. Wystawie towarzyszy ekspozycja okładek książkowych zaprojektowanych przez Batorego dla wydawnictwa Drzewo Babel, m.in. powieści Paulo Coelho.

Stworzone przez Michała Batorego dzieła często balansują na pograniczu świata realnego i wyimaginowanego. Artysta lubi w swoich projektach ożywiać przedmioty lub uprzedmiotawiać ciała. W wywiadach prasowych mówi, że cel, jaki sobie stawia przy tworzeniu plakatów, to brak jednej odpowiedzi, jednej możliwej interpretacji. Uważa, że dobry plakat powinien być zaszyfrowany, inaczej staje się nudny i banalny.

joomplu:43368

Michał Batory – jest absolwentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1987 r. mieszka w Paryżu. To jeden z najbardziej cenionych plakacistów na świecie. Tworzy oprawę graficzną dla prestiżowych teatrów, ośrodków i instytucji kulturalnych. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród, a jego prace były wystawiane w licznych galeriach na całym świecie.

Zobacz także:
 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3138
Sztuki Piękne 2012 w ASP (foto)
Ireneusz Rolewski w galerii OdNowa łódzkiej ASP (foto)
Wystawa prac studentów Społecznej Akademii Nauk (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*