michalbajor14 grudnia o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Łodzi rozpocznie się recital w wykonaniu Michała Bajora. Bilety w cenie: 60, 80, 100 i 120 zł można nabyć u organizatora – Promoton ul. Piotrkowska 173, (pierwsza brama za Centralem, przy Banku PKO BP) pn-pt 9-17, tel. (42) 231 39 15, grupy tel. 607 139 700, kasa Teatru Muzycznego tel. (42) 678 19 68, w Herbaciarni Plotkarenka ul. Wschodnia 57 tel. 601 949 385 i BP Kartagina Pabianice ul. Zamkowa 31 tel. 42 226 55 88.

Po dwóch latach koncertowania z recitalem piosenek francuskich z albumu “Od Piaf do Garou” Michał Bajor rozpoczyna nową koncertową i fonograficzną przygodę. Nagrał swoją 18-tą płytę pt. ”Moje podróże”.

13-ście /szczęśliwa dla artysty liczba/ autorskich tekstów napisał specjalnie dla niego mistrz, Wojciech Młynarski. Muzykę skomponowali tak uznani twórcy, jak Włodzimierz Korcz, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Jerzy Derfel i Wojciech Borkowski, a także świetni muzycy grający w zespole Michała: Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński, Tomasz Krezymon i Marcin Olak.

Piosenki opowiadają o latach dzieciństwa w Opolu, debiucie w Warszawie, podróżach po świecie, a nawet o charakterystyce Bliźniąt – znaku zodiaku, spod którego jest Michał.

Utwory są, jak zawsze u Michała Bajora, bardzo różnorodne: od nostalgicznych i dramatycznych, po zabawne, a nawet żartobliwe. I jedno je mocno łączy – są niezwykle osobiste. Piękne, mądre teksty Wojciecha Młynarskiego są bardzo wyraziste i porywające. I to zarówno te poważne, jak i te pogodne. A kompozycje tak znakomitych muzyków dopełniają całości tego nowego, artystycznego wyzwania artysty.

Tradycyjnie, po nagraniu kolejnego krążka, Michał rozpoczyna trasę koncertową, która potrwa dwa sezony. Na koncercie znajdzie się również kilka piosenek z jego starszego repertuaru, jak m. in. “Ogrzej mnie”, ”Błędny rycerz”, ”Początek mojej drogi”, czy “Moja miłość największa”. Wszystkie autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Oczywiście, pomysł na kolejny 19-ty album już jest…Ale na razie artysta serdecznie zaprasza Państwa do posłuchania repertuaru z płyty “Moje podróże” i ma nadzieję na szybkie spotkania na koncertach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Welicoruss, Valkenrag, Dead Conception i Nerville w Magnetofonie
Twenty One Pilots w Atlas Arenie
The Notwist i Super Besse w Fabryce Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*