Centrum Dialogu im. Marka Edelmana wraz z Fabryka Równości i Women`s Studies Centre – Łódź zapraszają na kolejną Żywą Bibliotekę.

Żywa Biblioteka odbędzie się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83, 91 – 755 Łódź) 18 listopada, w godzinach 11.00 – 19.00.

Po raz szósty w Łodzi odbędzie się projekt znany na całym świecie, który zapoczątkowany został w Danii w 2000 roku podczas festiwalu muzycznego Roskilde. Pomysł jest prosty – aranżujemy Bibliotekę, w której Książkami stają się osoby reprezentujące różne grupy wykluczane i obarczane stereotypami. Każdy może stać się Czytelnikiem – wystarczy przyjść, zarejestrować się i dostać kartę biblioteczną. Następnie można „wypożyczyć” wybraną Książkę i porozmawiać z nią przez 30 minut. Wszystkie pytania są dozwolone, oczywiście z poszanowaniem zasad kultury osobistej i szacunku do drugiej osoby.

W trakcie Żywej Biblioteki zapraszamy też do wzięcia udziału w akcji internetowej TWITTERSTORM DLA RÓWNOŚCI! Twitter i inne media społecznościowe są uznawane za przestrzenie, w których każdy może się wypowiedzieć i zostać słyszany przez cały świat. W rzeczywistości jednak w tych mediach widoczność jest mocno powiązana z zasobami materialnymi. Ci, którzy mają pieniądze, wykupują sobie zauważalność. Podczas akcji TWITTERSTORM DLA RÓWNOŚCI będziemy eksperymentować z pozyskiwanie widzialności dla kampanii społecznościowych na przekór ograniczeniom Twittera. Każdy, kto posiada konto na Twetterze i aplikację Twitter na telefonie, może włączyć się do działania.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
juwenaliapl
Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2016
food
2. urodziny Łódź Street Food Festival
wybuch
Wysadzenie komina przy Trasie Górnej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*