Centrum Dialogu im. Marka Edelmana wraz z Fabryka Równości i Women`s Studies Centre – Łódź zapraszają na kolejną Żywą Bibliotekę.

Żywa Biblioteka odbędzie się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83, 91 – 755 Łódź) 18 listopada, w godzinach 11.00 – 19.00.

Po raz szósty w Łodzi odbędzie się projekt znany na całym świecie, który zapoczątkowany został w Danii w 2000 roku podczas festiwalu muzycznego Roskilde. Pomysł jest prosty – aranżujemy Bibliotekę, w której Książkami stają się osoby reprezentujące różne grupy wykluczane i obarczane stereotypami. Każdy może stać się Czytelnikiem – wystarczy przyjść, zarejestrować się i dostać kartę biblioteczną. Następnie można „wypożyczyć” wybraną Książkę i porozmawiać z nią przez 30 minut. Wszystkie pytania są dozwolone, oczywiście z poszanowaniem zasad kultury osobistej i szacunku do drugiej osoby.

W trakcie Żywej Biblioteki zapraszamy też do wzięcia udziału w akcji internetowej TWITTERSTORM DLA RÓWNOŚCI! Twitter i inne media społecznościowe są uznawane za przestrzenie, w których każdy może się wypowiedzieć i zostać słyszany przez cały świat. W rzeczywistości jednak w tych mediach widoczność jest mocno powiązana z zasobami materialnymi. Ci, którzy mają pieniądze, wykupują sobie zauważalność. Podczas akcji TWITTERSTORM DLA RÓWNOŚCI będziemy eksperymentować z pozyskiwanie widzialności dla kampanii społecznościowych na przekór ograniczeniom Twittera. Każdy, kto posiada konto na Twetterze i aplikację Twitter na telefonie, może włączyć się do działania.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fuudtruck
FoodTruck Stars Tour 2017
VI łódzkie Senioralia
banerztlem5
V Konferencja Matematyki Ubezpieczeń i Inwestycji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*