xxi_midzynarodowa_wystawa_psw_rasowych_w_odzi_20130505_126818269714 i 15 maja w godz. 10-17 na terenie Startu Łódź organizowana będzie XXIV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Wstęp: 10 zł, dziecko do lat 10 – 5 zł. Parking na terenie wystawy 30 zł.

14.05.2016

Krajowa Dobermanów i Pinczerów/ Dobermann & Pinschers National Show
Krajowa Buldogów Francuskich / French Bulldog National Show
Krajowa Retrieverów i Psów Dowodnych / Retrievers and Water Dogs National Show
Krajowa Szwajcarskich Psów Pasterskich / Swiss Mountain and Cattle Dogs National Show

15.05.2016

Krajowa Posokowców / Bavarian, Hanoverian Scenthound and Alpine Dachsbracke National Show
Krajowa Terierów typu Bull / Bull Type Terriers National Show
Krajowa Rhodesian Ridgeback / Rhodesian Ridgeback National Show)

Sędziowanie grup na wystawie międzynarodowej / Division of groups on CACIB show:
14.05.2016 (sobota/Saturday) – grupy/groups: 1, 3, 4, 5, 6, 10, rasy nieuznane przez FCI / breeds not recognized by FCI
15.05.2016 (niedziela/Sunday) – grupy/groups: 2, 7, 8, 9

Planowana obsada sędziowska / Judges (CACIB)
>>> FCI 1 sobota (Saturday) 14.05.2016 <<<
Janusz Opara (PL)
Ceskoslovensky Vlciak
Polski owczarek nizinny / Polish Lowland Sheepdog
Polski owczarek podhalański / Tatra Shepherd Dog

Galina Zhuk (BLR)
Owczarek szetlandzki / Shetland Sheepdog
Owczarek szkocki długowłosy / Collie Rough
Owczarek szkocki krótkowłosy / Collie Smooth

Carlos Saevich (AR)
Bearded Collie
Border Collie
Owczarek staroangielski – Bobtail / Old English Sheepdog – Bobtail
Welsh Corgi Cardigan
Welsh Corgi Pembroke

Bogusław Chmiel (PL)
Owczarek niemiecki / Deutscher Schäferhund / German Shepherd Dog

Petra Junehall (S) – pozostałe rasy z grupy / other breeds

>>> FCI 2 niedziela (Sunday) 15.05.2016 <<<
Otto Krcal (A)
Sznaucer miniaturowy / Zwergschnauzer / Miniature Schnauzer
Sznaucer średni / Schnauzer

Liudmila Lavrova (MD)
Broholmer
Bulmastif / Bullmastiff
Dog argentyński / Dogo Argentino
Dog kanaryjski / Dogo Canario
Dog z Majorki / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) / Majorca Mastiff
Fila Brasileiro
Mastif angielski / Mastiff
Mastif neapolitański / Mastino Napoletano / Neapolitan Mastiff
Tosa

Krystyna Opara (PL)
Aidi
Anatolian
Bernardyn / St.Bernhardshund / Saint Bernard Dog ,
Hovawart
Landseer (typ kontynentalno-europejski)
Mastif hiszpański / Mastin espańol / Spanish Mastiff
Mastif pirenejski / Mastin del Pirineo / Pyrenean Mastiff
Mastif tybetański / Do-Khyi / Tibetan Mastiff
pozostałe rasy typu górskiego

Nemanja Jovanovic (SRB) – Dog niemiecki / Great Dane

John Sigve Berg (S)
Leonberger
Nowofundland / Newfoundland
Pirenejski pies górski / Chien de Montagne des Pyrénées / Pyrenean Mountain Dog

Refet Hadzic (BiH)
Cane Corso Italiano
Dogue de Bordeaux
Rottweiler

Petra Junehall (S)
Berneński pies pasterski / Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog
Entlebucher

Helena Borisova (BLR)
Owczarek kaukaski / Kavkazskaia Ovtcharka / Caucasian Shepherd Dog
Owczarek środkowoazjatycki / Sredneasiatskaia Ovtcharka / Central Asia Shepherd Dog

Viktoria Pogodina (UA)
Bokser / German Boxer
Buldog angielski / Bulldog

Danilo Furlani (CH)
Doberman, Shar-Pei

Hassi Assenmacher-Feyel (A)
Appenzeller / Appenzeller Sennenhund / Appenzell Cattle Dog
Czarny terrier rosyjski / Russkiy Tchiorny Terrier / Russian Black Terrier
Duży szwajcarski pies pasterski / Grosser Schweizer Sennenhund / Great Swiss Mountain Dog
Pinczer miniaturowy / Miniature Pinscher
Pinczer średni / Pinscher
Sznaucer olbrzym / Riesenschnauzer / Giant Schnauzer
pozostałe rasy z grupy / other breeds

>>> FCI 3 sobota (Saturday) 14.05.2016 <<<
Nemanja Jovanovic (SRB)
American Staffordshire Terrier
Bulterier / Bull Terrier
Bulterier miniaturowy / Miniature Bull Terrier

Otto Krcal (A)
Cairn Terrier
Norfolk Terrier
Norwich Terrier
Skye Terrier
West Highland White Terrier

Liudmila Lavrova (MD) – Yorkshire Terrier

Vladimir Cairovic (SRB)
Foksterier krótkowłosy / Fox Terrier Smooth
Foksterier szorstkowłosy / Fox Terrier Wire
Jack Russell Terrier
Terier szkocki / Scottish Terrier

Viktoria Pogodina (UA)
Airedale Terrier
Bedlington Terrier
Manchester Terrier
Sealyham Terrier
Staffordschire Bull Terrier

Refet Hadzic (BiH)
Irish Soft Coated Wheaten Terrier
Kerry Blue Terrier
Niemiecki terier myśliwski
Terier australijski / Australian Terrier
pozostałe rasy z grupy / other breeds

>>> FCI 4 sobota (Saturday) 14.05.2016 <<<
Jozef Jursa (SK) – wszystkie rasy / all breeds

>>> FCI 5 sobota (Saturday) 14.05.2016<<<
John Sigve Berg (S) – Basenji

Linda Reinelt-Gebauer (D)
Akita amerykańska / American Akita
Chow Chow
Samoyed
Thai Ridgeback Dog

Bruno Nodalli (I) – Alaskan Malamute, Siberian Husky

Serghej Volinets (MD) – pozostałe rasy z grupy / other breeds

>>> FCI 6 sobota (Saturday) 14.05.2016 <<<
Otto Krcal (A) – Basset Hound

John Sigve Berg (S)
Dalmatyńczyk / Dalmatinac
Rhodesian Ridgeback – SUKI / Bitches

Jan Coppens (NL)
Beagle
Gończy słowacki / Slovensky Kopov
posokowce
Rhodesian Ridgeback – PSY / Dogs
gończy słowacki

Zlatko Jojkic (SRB)
Gończy polski, Ogar polski
pozostałe rasy z grupy / other breeds

>>> FCI 7 niedziela (Sunday) 15.05.2016 <<<
Zlatko Jojkic (SRB) – wyżły kontynentalne
Manuel Borges (P) – wyżły brytyjskie

>>> FCI 8 niedziela (Sunday) 15.05.2016 <<<
Moa Persson (S) – Labrador Retriever
Jimmy Hogan (IRL) – Flat Coated Retriever, Golden Retriever
Bertil Lundgren (S) – pozostałe rasy z grupy / other breeds

>>> FCI 9 niedziela (Sunday) 15.05.2016 <<<
Bruno Nodalli (I)
Chiński grzywacz / Chinese Crested Dog
Coton de Tuléar
Lhasa Apso
Pekińczyk / Pekingese
Pudle / Caniche / Poodle

Linda Reinelt-Gebauer (D)
Chihuahua długowłosy / Chihuahua a pelo largo / Chihuahua Long-haired
Chihuahua krótkowłosy / Chihuahua a pelo corto / Chihuahua Smooth-haired

Vladimir Cairovic (SRB)
Bolończyk / Bolognese
Maltańczyk / Maltese
Mops / Pug
Spaniel kontynentalny miniaturowy Papillon
Spaniel kontynentalny miniaturowy Phalene

Janusz Opara (PL)
Bichon Frise / Bichon a poil frisé
Cavalier King Charles Spaniel
King Charles Spaniel

Galina Zhuk (BLR)
Buldog francuski / Bouledogue français / French Bulldog

Nemanja Jovanovic (SRB) – Boston Terrier

Serghei Volinets (MD)
Chin japoński / Chin / Japanese Chin
Gryfonik belgijski / Griffon belge / Belgian Griffon
Gryfonik brukselski / Griffon bruxellois / Brussels Griffon
Rosyjski toy / Ruskyi Toy / Russian Toy
Shih Tzu
Spaniel tybetański / Tibetan Spaniel
Terier tybetański / Tibetan Terrier
pozostałe rasy z grupy / other breeds

>>> FCI 10 sobota (Saturday) 14.05.2016 <<<
Manuel Borges (P) – charty (wszystkie rasy) / Sighthounds (all breeds)

> Rasy nieuznane przez FCI sobota (Saturday) 14.05.2016 <
Refet Hadzic (BiH)
wszystkie rasy nieuznane przez FCI / all breeds not recognized by FCI

>>> Konkurs Młody Prezenter (Junior Handling) <<<
Krystyna Opara (PL) – Sobota / Saturday 14.05.2016
Bogusław Chmiel (PL) – Niedziela / Sunday 15.05.2016

Termin przyjmowania zgłoszeń / Deadline of entries
22.04.2016

Opłaty
Wystawcy krajowi – opłaty wniesione do dnia 22.04.2016:
– za pierwszego psa (z katalogiem) 120 zł
– za każdego następnego (bez katalogu) 110 zł
– za psa w klasie młodszych szczeniąt, szczeniąt i weteranów (bez katalogu) 50 zł
– za psa z tytułem Int.Champ. (bez katalogu) 70 zł
– za psa rasy polskiej (bez katalogu) – pod warunkiem wystawienia 1,23 zł

Konkurencje dodatkowe:
– Najlepsza Para 40 zł
– Najlepsza Grupa 40 zł
– Konkurs Młody Prezenter 40 zł/dzień

!!! UWAGA !!!
Opłaty za psy zgłoszone w terminie do dnia 22.04.2016, wnoszone po dniu 22.04.2016 oraz w dniach wystawy, wynoszą 180 PLN za każdego psa, bez względu na klasę i ilość zgłoszonych psów.
Każdy zgłoszony pies/suka podlega opłacie, bez względu na to, czy zostanie doprowadzony do oceny, czy też nie !!!

Przy jednoczesnym zgłoszeniu psa na dwie wystawy (międzynarodową i krajową) łączna opłata za zgłoszenia każdego psa jest niższa o 10 zł.

Entry fees:
Foreign exhibitors – payment to 22.04.2016:
– for the first dog (with Catalogue) 50 EUR
– for every additional dog (without Catalogue) 50 EUR
– minor puppy, puppy and veteran class 30 EUR
– Best Couple, Best Breeders Group 20 EUR
– Junior Handling 20 EUR/day
ATTENTION !!! Paid after 22.04.2016 and at the show 60 EUR for every dog.

ATTENTION ! If the dog is registered to both shows (International and National), the total fee for each dog is lowered by 5 Euro.

Konto bankowe:
35 1240 3031 1111 0000 3426 6805, PKO SA VI O/Łódź
Koszt przelewu bankowego pokrywa w całości wystawca.

Bank account – foreign exhibitors:
IBAN: PL 67 12403073 1978 0010 5723 7759
SWIFT: PKOPPLPW
Bank address: Bank Pekao SA – Centrala, ul. Grzybowska 53/57, 00-950 Warszawa
The banking fee must pay owner of the dog.

KONKURENCJE FINAŁOWE – SOBOTA

Konkurencja o tytuł ” RASA NIEUZNANA”
sędzia-Serghei Volinets (MD)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZA PARA”
sędzia-Vladimir Cairovic (SRB)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZA GRUPA”
sędzia- Bogusław Chmiel (PL)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZE MŁODSZE SZCZENIĘ”
sędzia – John Sigve Berg (S)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZE SZCZENIĘ”
sędzia – Zlatko Jojkic (SRB)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY JUNIOR”
sędzia – Carlos Saevich (AR)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY WETERAN”
sędzia – Viktoria Pogodina (UA)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY PIES RASY POLSKIEJ”
sędzia -Krystyna Opara (PL)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY PIES UŻYTKOWY”
sędzia – Jozef Jursa (SK)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY PIES ODDZIAŁU”
sędzia – Jan Coppens (NL)

Konkurencja o tytuł „ZWYCIĘZCA GRUPY”
Grupa 1 – Manuel Borges (P)
Grupa 3 – Linda Reinelt-Gebauer (D)
Grupa 4 – Otto Krcal (A)
Grupa 5 – Nemanja Jovanovic (SRB)
Grupa 6 – Petra Junehall (S)
Grupa 10 – Bruno Nodalli (I)

KONKURENCJE FINAŁOWE – NIEDZIELA

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZA PARA”
sędzia-Zlatko Jojkic (SRB)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZA GRUPA”
sędzia- Otto Krcal (A)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZE MŁODSZE SZCZENIĘ”
sędzia – Linda Reinelt-Gebauer (D)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZE SZCZENIĘ”
sędzia – Liudmila Lavrova (MD)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY JUNIOR”
sędzia – Danilo Furlani (CH)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY WETERAN”
sędzia – Hassi Assenmacher-Feyel (A)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY PIES UŻYTKOWY”
sędzia – Helena Borisova (BLR)

Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY PIES ODDZIAŁU”
sędzia – Bertil Lundgren (S)

Konkurencja o tytuł „ZWYCIĘZCA GRUPY”
Grupa 2 Refet Hadzic (BiH)
Grupa 7 Jimmy Hogan (IRL)
Grupa 8 Galina Zhuk (BLR)
Grupa 9 Moa Persson (S)

Zobacz także:

Wystawa Psów Rasowych – maj 2013 (foto)

Międzynarodowa wystawa psów rasowych – maj 2012 (foto)

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych – listopad 2012 (foto)

Międzynarodowa wystawa psów rasowych – maj 2011 (foto)

Międzynarodowa wystawa psów rasowych – maj 2010 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
festiwalcubano
Festival Cubano 2011 – informacje, program
nocwytworcow
Noc Wytwórców vol. 7 – informacje
juwenaliapl
Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*