24 i 25 sierpnia w Łęczycy odbędzie się XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski. Bilety wstępu na Turniej kosztują: normalny – 25 zł, ulgowy – 20 zł, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

W tegorocznych zmaganiach turniejowych weźmie udział 8 grup rekonstrukcyjnych, w tym aż trzy grupy konne. Będą szermierze, łucznicy, rycerze piesi oraz samuraje. Goście z Japonii pojawią się na naszej imprezie po raz pierwszy w jej ponad dwudziestoletniej historii. Będzie okazja, by porozmawiać i bliżej przyjrzeć się elementom uzbrojenia.

Oryginalne zbroje samurajskie pokażemy też w naszym Muzeum. Będą to, datowane na przełom XIX i XX wieku, zbroja tosei gusoku z hełmem typu jingasa oraz zbroja tosei gusoku z hełmem typu kabuto. Do ich oglądania zapraszamy nie tylko osoby zainteresowane kulturą Dalekiego Wschodu .

W sobotę po godz. 18. 00 wstęp na dziedziniec zamkowy będzie wolny. Czekać tu będą na publiczność ćwiczenia w rzemiośle rycerskim i zabawy plebejskie. Pierwszy dzień zmagań turniejowych zakończy wieczorny spektakl w wykonaniu Teatru Ognia Arta Foc. Przez cały czas trwania Turnieju tuż pod zamkiem i na podgrodziu czynne będą warsztaty rzemieślników. Znajdą się tu pracownie m. in. szklarza, astronoma i zielarki. Nie zabraknie też kramów z pamiątkami oraz stoisk z tradycyjnym jadłem i napojami.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wapiriada
Wampiriada – wiosna 2016
karieraIT_500X331_rgb
Targi Kariera IT
miedzynarodowetargi
III edycja Międzynarodowych Targów Mody w Ptak Fashion City

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*