Preludium_BANER_1170_-_PRZESLUCHANIA_KONKURSOWEElektronika i dzieciaki – to brzmi dość niebezpiecznie. Jeżeli do tego dodamy jeszcze zamiłowanie do muzyki, talent i keyboard, to otrzymamy mieszankę wybuchową! Celem Ogólnopolskiego Konkurs Gry Na Instrumentach Elektronicznych Dla Dzieci i Młodzieży, który na stałe wpisał się do kalendarza kulturalnego Łodzi, jest promocja dziecięcej twórczości muzycznej, a także stwarzanie możliwości rozwoju najmłodszym artystom.

Zastanawiacie się, do kiedy według regulaminu jesteście dziećmi ? Do 16 roku życia, ale jeżeli przekroczyliście tę magiczną granicę, możecie po prostu być tu z nami 9 czerwca 2018 od godz. 13.00 w Centrum Twórczości LUTNIA Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi i posłuchać kawałka dobrej, elektronicznej muzyki. Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem dzieciaków i młodzieży z całej Polski.

Już 9 czerwca 2018, odbędzie się finał jubileuszowej XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gry Na Instrumentach Elektronicznych Dla Dzieci i Młodzieży PRELUDIUM 2018 w Centrum Twórczości LUTNIA Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi. Termin nadsyłania nagrań upłynął 18 maja 2018r. Na podstawie nadesłanego materiału muzycznego, Jury dokonało wstępnej oceny oraz zakwalifikowało dzieci i młodzież do Przesłuchania Konkursowego. Swoje umiejętności gry na instrumentach klawiszowych zaprezentują soliści, według następujących nowych grup wiekowych:8-12 / 13-16 lat.  Prezentacje konkursowe oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów.

Przypominamy, że Przesłuchania Konkursowe odbędą się 9 czerwca 2018, od godz. 13.00 w Centrum Twórczości LUTNIA Bałuckiego Ośrodka Kultury mieszczącym się przy ul. Łanowej 14 w Łodzi. Podczas koncertu finałowego obradom jury będą towarzyszyć otwarte warsztaty muzyczne i spotkanie z Piotrem Wojciechowskim. Przesłuchania Konkursowe wzbogacone zostaną warsztatem muzycznym „Mały instrument z wielką duszą – MORODERNOVA”.

Jest to niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń wszystkich miłośników muzyki elektronicznej. Zorganizowana zostanie także prezentacja najnowszych modeli instrumentów elektronicznych typu keyboard przygotowane przez RIFF Salon Muzyczny w Łodzi. Z okazji 20. edycji projektu PRELUDIUM zaprezentujemy także pokaz multimedialny oraz retrospektywną wystawę fotografii – „foto wspomnień czar….”.

Piotr Wojciechowski – muzyk, kompozytor, finalista VII The Day of Electronic Music, specjalista w komponowaniu muzyki elektronicznej przy pomocy sequencera w instrumencie klawiszowym i programów typu DAW. Prowadzący warsztaty muzyczne.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lodzczterech_kultur
Festiwal Łódź Czterech Kultur 2011 – program, zapowiedź
ramen
Ramen Festival 2017
IW_plakat_1414x2000px
Igrzyska Wolności 2016 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*