cantio18 i 19 listopada w Łódzkim Domu Kultury organizowany będzie XX Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis.

Festiwal jest imprezą o zasięgu ogólnopolskim i posiada formułę konkursu, a jego zasadniczym celem jest popularyzacja chóralistyki poprzez udział amatorskich chórów oraz zespołów wokalnych. W każdej z ośmiu kategorii przyznawane są nagrody, wyróżnienia dla chórów i zespołów wokalnych.

Program

18 listopada – godz. 10
1. Chór Mieszany Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi
dyrygent – Maria Hubluk-Kaszuba
2. Wyrzyski Chór Męski Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wyrzysku
dyrygent – Piotr Jańczak
3. Chór I st. Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Tomaszowie Mazowieckim
dyrygent – Maciej Wójcikowski
4. Wyrzyski Chór CANTO Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wyrzysku
dyrygent – Piotr Jańczak
5. Zespół Wokalny CHCEMY ŚPIEWAĆ Szkoły Podstawowej nr 41 w Łodzi
dyrygent – Katarzyna Sawiak
6. Stowarzyszenie Śpiewacze CANTO ALEGRE w Łodzi
dyrygent – Jan Kondratowicz
7. Chór Dziewczęcy SKOWRONECZKI – Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
dyrygent – Julia Łynsza

18 listopada – godz. 13
1. Młodzieżowy Międzyszkolny Chór Żeński JUVENALES CANTORES LODZIENSES Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi
dyrygent – Krzysztof Kozłowski
2. Chór PRO MUSICA im. prof. Józefa Czypka w Obornikach
dyrygent – Renata Wrzeszcz
3. Grodziski Chór BOGORYA w Grodzisku Mazowieckim
dyrygent – Marcin Łukasz Mazur
4. Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
dyrygent – Joanna Gutowska-Kuźmicz
5. Towarzystwo Śpiewu HALKA w Inowrocławiu
dyrygent – Waldemar Szafrański

SPOTKANIE METODYCZNE DLA DYRYGENTÓW
godz. 15.30
Łódzki Dom Kultury – sala 221

19 listopada – 10:30
1. Chór DLA (NIE)OPORNYCH przy Filharmonii w Łodzi
dyrygent – Mariusz Lewy
2. Chór Dziecięcy CANZONETTA Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. F Chopina w Warszawie
dyrygent – Elżbieta Siczek
3. Chór VIVA WODN w Zgierzu
dyrygent – Ewelina Bień
4. Chór Komendy Stołecznej Policji w Warszawie
dyrygent – Sylwia Krzywda
5. Chór CAMERATA VARSOVIA w Warszawie
dyrygent – Elżbieta Siczek
6. Chór ASBeek Państwowej i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Płocku
dyrygent – Andrzej Sitek
7. Chór PARADISO Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Poznaniu
dyrygent – Ewa Domagała
8. Zespół Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku
dyrygent – Andrzej Sitek

19 listopada – 13:30
1. Chór Młodzieżowy I LO im. St. Konarskiego w Mielcu
dyrygent – Paweł Lis
2. Chór Kameralny PORTAMENTO w Starachowicach
dyrygent – Bożena Magdalena Mrózek
3. Zespół RONDO Szkoły Muzycznej I st. we Wrocławiu
dyrygent – Małgorzata Podzielny
4. Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej CANTATA
dyrygent – Marta Stós

19 listopada – godz. 15:30
AKSIOS – Chór Lwowskiej Cerkwi pw. św. Michała Archanioła, Lwów – Ukraina
Akademicki Chór Społecznej Akademii Nauk w Łodzi
dyrygent – Renata Banacka-Walczak

ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
godz. 17.30
ogłoszenie wyników
wręczenie nagród

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
afryka
Art Festival: Energia Afryki
gesi_baner3
Gęsiego na Off świętować Niepodległość
Nowoczesna przystań w parku na Młynku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*