festiwalsztukiOd 7 do 14 kwietnia w Łodzi organizowana będzie już czternasta edycja Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi – odkrywamy świat.

Imprezy festiwalowe organizowane są m.in. przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe, Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Uniwersytet Medyczny, Akademię Sztuk Pięknych, Państwową Wyższą Szkołę Filmową,Telewizyjną i Teatralną, Akademię Muzyczną, Wyższe Seminarium Duchowne, Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną, Naczelną Organizację Techniczną, Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN, Instytut Biologii Medycznej PAN i in.

Podczas Festiwalu odbędzie się ponad 450 wykładów, pokazów, warsztatów, lekcji, występów artystycznych, dyskusji, wycieczek z różnych dyscyplin nauki i sztuki.

Oficjalne otwarcie Festiwalu nastąpi w dużej sali obrad Urzędu Miasta Łodzi. Elementem stałym tego otwarcia, począwszy od IV Festiwalu, jest wręczanie prestiżowego wyróżnienia „Łódzkie Eureka” naukowcom, których osiągnięcia zostały dostrzeżone w kraju lub za granicą i udokumentowane odpowiednimi nagrodami. Pragniemy w ten sposób przedstawić mieszkańcom miasta wybitne osiągnięcia łódzkich uczonych i artystów. Po raz pierwszy inauguracja artystycznej części Festiwalu odbędzie się w nowo otwartej sali koncertowej Akademii Muzycznej. Zakończenie Festiwalu nastąpi w Teatrze im. S. Jaracza.

12-13 kwietnia w ramach Festiwalu odbędzie się piknik naukowy na rynku Manufaktury, podczas którego w godzinach od 10 do 18 zwiedzający zobaczą ciekawe pokazy i eksperymenty oraz wezmą udział w warsztatach.

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki jest niepowtarzalną okazją do prezentacji osiągnięć naukowych na taką skalę i w tak atrakcyjny sposób. Festiwal jest inspiracją do pogłębiania wiedzy, nie tylko dla młodzieży, ale dla osób w każdym wieku.

Wszystkie wydarzenia realizowane w ramach festiwalu są bezpłatne dla uczestników, niektóre jednak wymagają wcześniejszych zgłoszeń pod numerami telefonów, mailem lub przez formularze podane w opisach poszczególnych imprez.

Pełen program festiwalu znaleźć możecie tutaj.

Zobacz także:

Piknik naukowy w Manufakturze (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
streetbeatr
Street Beer Festival – informacje
outline
Outline Colour Festival 2010 wkrótce
logofestiwalu
Festiwal Kultury Antycznej 2012

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*