swiecenie_1Zielona Łódź zaprasza na bezkrwawe łowy. Zapewne nie wszyscy miłośnicy naszej przyrody wiedzą, że 95% motyli żyjących w Polsce to owady nocne, w związku z tym trudne do zaobserwowania. Na szczęście entomolodzy mają swoje sposoby, jak badać te tajemnicze stworzenia.

We wtorek, 19 lipca będą starali się przybliżyć fascynujący świat nocnych owadów zamieszkujących łódzkie parki. Pod okiem najlepszych fachowców będziemy zwabiać światłem, łowić, podziwiać i klasyfikować ćmy i inne owady.

Połów na światło jest całkowicie bezpieczny zarówno dla owadów, jak i dla publiczności. Nocne połowy na światło potrwają około 3h. Należy zabrać ze sobą cieplejsze okrycie, lupę, aparat fotograficzny i latarkę. W przypadku intensywnych opadów świecenie przełożone będzie na kolejne dni. Start o 22.00. Zbiórka na rogu ul.Konstantynowskiej i ul.Krakowskiej, w pobliżu przystanku tramwajowego. Dojazd tramwajem 9 i 43, autobusem 74 i 76. Parking dla samochodów – przed wejściem do Ogrodu Botanicznego. Zapraszamy, wstęp wolny.

/fot. mat.pras. Marek Jakubowski Zielona Łódź

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
MAMY TARG vol. 6 w Łodzi
Festiwal Lodów Rzemieślniczych – Edycja Specjalna
Fine Dining Week 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*