starwarsŚwiatowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy, czy AIDS.

W tym dniu na całym świeci organizowana jest akcja Zaświeć się na niebiesko. Ta ogólnoświatowa akcja organizowana jest od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks.  Tego dnia najważniejsze budynki na świecie oświetlane są na niebiesko. W tym kolorze świeci Empire State Building w Nowym Jorku, czy opera w Sydney. Fundacja JiM oświetla jeden z najbardziej znanych obiektów w Polsce – Manufakturę.

2 kwietnia 2013 r.

godz 12.00 – spotkanie na ul. Piotrkowskiej 104 przed Urzędem Miasta Łodzi (obok gablot prezentujących tematykę autyzmu). Uczestnikami spotkania będą: nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4, pracownicy  Wydziału Edukacji, rodzice z Fundacji Rodzin  i Terapeutów “Autyzm bez granic”, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, studenci Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnicy akcji będą rozdawać przechodniom ulotki na temat autyzmu „LEK NA AUTYZM”.

Planowany jest również:
•    spacer ulicą Piotrkowską,
•    wizyta u Radnych Rady Miejskiej w Łodzi i w Biurach Poselskich, 
•    spotkania z mieszkańcami w Galerii Łódzkiej oraz w Leroy Merlin na terenie Portu Łódź.

godz. 13.30 – happening „Błękitna Lokomotywa”  (miejsce: ul. Piotrkowska 104 przed Urzędem Miasta Łodzi).  2 kwietnia autobusy i tramwaje w Mieście oraz korporacja taksówkarska “Taxi Dwa – Dwa” będą poruszały się po mieście ozdobione błękitnymi chorągiewkami  i wstążeczkami. Chorągiewki zostały przygotowane przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Siedleckiej 7/21 oraz uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2 przy al. I Dywizji 16/18.

Star Wars Edition Rynek Manufaktury

godz. 19.00
19:00 Rozpoczęcie imprezy. Zabawy z laserami dla dzieci
19:30 Pokaz laserowy Star Wars
19:45 Wielkie odliczanie. Oświetlamy Manufakturę na niebiesko
20:00 Akcja: Rozdajemy latarki. Układamy świetlny napis 1/100 

3 kwietnia 2013 r.

godz. 11.00 – w Pałacu Młodzieży przy al. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego  86 odbędzie się finał międzyszkolnego konkursu plastycznego “Zaświeć się na niebiesko”(konkurs był kierowany do uczniów szkół ogólnodostępnych).

W programie występ: Teatru Ulicznego z Pałacu Młodzieży, zespołu Folk Dance oraz popis muzyczny ucznia Gabrysia Grabarczyka z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4.  W foyer Pałacu Młodzieży będzie można obejrzeć wystawę prac konkursowych.  Prace uczniów zostaną również zaprezentowane podczas Konferencji w dniu 16 maja 2013 roku w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej w Łodzi.
 
4 kwietnia 2013 r

godz. 17.00 – w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 przy ul. Niciarnianej 2a odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Fundacji „Autyzm bez granic”. Spotkanie ma charakter otwarty. 

Działania uzupełniające obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu:

W kwietniu nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi przy ul. Niciarnianej 2a przeprowadzą dla laureatów konkursu “Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu” warsztaty pn. „Wejdź w mój świat”. Warsztaty mają na celu przybliżenie uczniom problemów,  z jakimi borykają się osoby dotknięte autyzmem.

Poradnie psychologiczno – pedagogiczne w Łodzi przygotowały ciekawą ofertę dla rodziców, nauczycieli i uczniów. W kwietniu w poradniach psychologiczno – pedagogicznych psycholodzy, pedagodzy i terapeuci na spotkaniach, warsztatach oraz  w czasie konsultacji i dyżurów będą  przekazywać informacje na temat rozpoznawania i udzielania pomocy dzieciom z autyzmem. 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dniotwartefunduszyue
Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017
frankofoniabifor
Frankofonia Bifor Party
urbanchristmas
Urban Christmas Festival & Festiwal Kawy
1 Komentarz
  • kszyś
    19 marca 2015 at 19:26

    😀 😡
    😡

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*