Już po raz ósmy na łódzkiej Dąbrowie odbędzie się dwudniowe Święto Rodziny.

14 sierpnia o godz. 21.00 na dziedzińcu kościoła św. Maksymiliana M. Kolbego w Łodzi (Skwer św. Maksymiliana 1) rozpocznie się koncert w wykonaniu zespołu Sastąd w składzie: Dominika Kierpiec-Kontny – wiolonczela/wokal, Natalia Tomecka – fortepian/wokal, Bartek Plewka – perkusja, Rafał Kierpiec – kontrabas/wokal. Jak sami o sobie mówią: Nasz zespół wyłonił się z muzycznych, wieloletnich przyjaźni – dlatego właśnie idei zespołu chcielibyśmy sprostać. Naszym celem jest stworzenie jednorodnego, charakterystycznego brzmienia, rozpoznawalnego dla słuchacza. Warstwa słowna jest dla nas tak samo ważna, jak dźwięki. Inspirujemy się tym, co bliskie; tym, co nas zachwyca, oburza, cieszy, złości, męczy, lub relaksuje. Po prostu – Życiem. Zespół Sąstąd jest laureatem m.in. I nagród na: Festiwalu “Oceany ” im. Agnieszki Osieckiej, Festiwalu Piosenki Artystycznej “Poetycka Dolina” czy Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Al Legro. Tribute to Szpilman. W bieżącym roku brali także udział w koncercie „DEBIUTY” na 56 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Oplu, transmitowanym przez TVP. Koncert już tradycyjnie będzie się odbywał wyłącznie w blasku świec.

15 sierpnia świętowanie rozpocznie się o godz. 12.00 festynem rodzinnym, który potrwa do godz. 16.00. W trakcie festynu będzie możliwość zjedzenia czegoś pysznego z grilla, degustacji ciast, skorzystania z dmuchanego placu. Do tego mnóstwo wspólnych zabaw dla dzieci i dorosłych, malowanie twarzy, gra terenowa, prezentacje prowadzone przez Straż Pożarną i Policję, modelowanie baloników, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz wiele konkursów.

O godz. 16.30 w kościele odbędzie spotkanie z Teresą Lipowską – absolwentką szkoły filmowej w Łodzi, aktorką Teatru Syrena w Warszawie, szerokiej publiczności znaną z roli Barbary Mostowiak w serialu M jak miłość.

Wydarzeniem wieńczącym VIII Święto Rodziny będzie koncert P.G.R. – Psałterz Polski, który odbędzie się na dziedzińcu klasztoru o godz. 19.30 . Muzycy w składzie: Barbara Rogala – sopran, Roman Ott (GER) – saksofon altowy, Grzegorz Rogala – puzon, Jan Wierzbicki – kontrabas oraz Frank Parker (USA) – perkusja, zaprezentują nam swoistą podróż w czasie. Cofając się czterysta czterdzieści lat wstecz odkryjemy renesansową muzykę złotego wieku. Dwóch wspaniałych bowiem twórców połączyło siły aby stworzyć dzieło unikalne. Jest nim „Psałterz Polski”. Jan Kochanowski przełożył na język polski Księgę Psalmów, a Mikołaj Gomółka był autorem opracowania muzycznego. Melodie i treści psalmów stały się dla członków zespołu tematami do improwizacji, tworząc klamrę, która spina wysiłek renesansowych twórców i współczesna muzykę europejską.

Podczas całego drugiego dnia naszego świętowania będą zbierane fundusze na pomoc tym, którzy tego szczególnie potrzebują. W tym roku organizatorzy wspierają akcję Most do nieba (www.mostdonieba.pl), która wspomaga budowę pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
krainaognia
Kraina Ognia – Łódzki konwent fantastyki
sag
PhysioCare- Wolontariat w sporcie
TEDx
TEDx PiotrkowskaStreet

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*