festiwal_jezdzieckiNajlepsi jeźdźcy i powożący, rewie konne, pokazy, przejażdżki… W niedzielę, 6 września, w Manufakturze powinni zaplanować – i to ze swoimi rodzinami – wielbiciele jazdy konnej. Przez cały dzień na rynku trwać będzie V Festiwal Jeździecki Manufaktura 2015. Zakończy się, już tradycyjnie, zamknięciem plaży, która znów pojawi się w Manufakturze wraz z początkiem kolejnych wakacji.

Pokazy jazdy konnej rozpoczną się o godz. 11. Kolejne atrakcje zmieniać się będą jak w kalejdoskopie, niektóre co pół godziny. Będzie ujeżdżanie klasyczne, przejażdżki na kucykach dla najmłodszych, sztuka kowalstwa, pokazy różnych ras koni, skoki przez przeszkody – a nawet ułani w historycznych uniformach! Zobaczymy powozy, pokaz mody hippicznej z przełomu wieków oraz konie najszlachetniejszej, czystej krwi arabskiej. – Naszym celem jest popularyzacja jeździectwa i pokazanie wielkiej wszechstronności sportów konnych – mówi Maria Połeć-Antoniewicz, organizatorka festiwalu.– Chcemy, by jak największa publiczność mogła podziwiać nie tylko najwspanialsze konie, jakie można znaleźć w regionie łódzkim, ale też znakomitych jeźdźców i powożących. Mistrzowie jazdy konnej przybędą do nas z całej Europy.

Kolejne pokazy rozpoczynać się będą na plaży o równej godzinie, aż do wieczora. Ostatnia prezentacja zakończy się ok. godz. 20. Jak podkreślają organizatorzy, w festiwalu wezmą udział wszystkie kluby jeździeckie i stajnie prywatne z regionu łódzkiego, a także największe organizacje hippiczne – Equipo Equestrian Center, Łódzki Klub Jeździecki czy Stado Ogierów w Bogusławicach.

Myślą przewodnią tegorocznej, piątej edycji Festiwalu Jeździeckiego Manufaktura jest słynne powiedzenie Winstona Churchilla: „Żadna godzina życia nie została zmarnowana, gdy się ją spędziło w siodle”.

Całodniowa impreza z udziałem koni i jeźdźców będzie zarazem ostatnim wydarzeniem na plaży Manufaktury. Tuż po hippicznym festiwalu piasek z plaży zostanie wywieziony. Ta wakacyjna atrakcja znów pojawi się na rynku wraz z nadejściem przyszłorocznego lata.

Manufaktura Festiwal Jeździecki 2015

11.00 Pokaz pierwszej jazdy konnej w Stajni Wiki
11.30 Pokaz sztuki kowalskiej
12.00 Pokaz ujeżdżenia klasycznego Equipo Equestrian Center
12.30 Oprowadzanie na kucykach dla dzieci
13.00 Pokaz OZHK w Łodzi: różne rasy i typy koni
14.00 Pokaz skoków przez przeszkody TKJ Garbówek
14.20 – 14.50 Oprowadzanie na kucykach dla dzieci
15.00 Pokaz Ułański – Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala
16.00 Pokaz powożenia – S.O Bogusławice, KJ Napoleońska Zagroda oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, sekcja jeździecka
16.30 Oprowadzanie na kucykach dla dzieci
17.00 Pokaz mody z przełomu wieku
17.30 Pokaz koni czystej krwi Arabskiej Stajnia Arabika
18.00 Kadry w wykonaniu Stajni Wiki
18.30 Oprowadzanie na kucykach dla dzieci
19.00 Pokaz Stajni Stara Dąbrowa

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plasterkultury
Plastry Kultury – nowe miejsce
lodzkifestiwalpiwa
Łódzki Festiwal Piwa 2016
towary
Towary Wiosenne w Art_Inkubatorze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*