W niedzielę, 21 sierpnia 2011 r., Muzeum Fabryki serdecznie zaprasza wszystkich na obchody urodzin Izraela Poznańskiego. W tym roku na uczestników czekają: darmowy wstęp do Muzeum Fabryki, wycieczki z Parą Fabrykantów, mini gra miejska oraz tort.

Z okazji jubileuszu będzie można bezpłatnie zwiedzać Muzeum Fabryki. Dodatkowo będzie można wziąć udział w rodzinnej grze miejskiej. Uczestnicy będą mieli za zadanie odwiedzić miejsca związane z Rodziną Poznańskich oraz odpowiedzieć na zadane pytania. Kartę uczestnictwa z zadaniami będzie można pobrać w dniu imprezy ze strony – www.muzeum.manufaktura.com – lub odebrać bezpośrednio w Muzeum Fabryki albo z Punktu Informacji Turystycznej w Manufakturze. Rozwiązanie konkursu nastąpi podczas finału imprezy, który będzie miał miejsce w Muzeum Fabryki o godzinie 17. Do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Na godzinę 12 organizatorzy zapraszają do Muzeum Miasta Łodzi na spotkanie z cyklu Niedziela w Pałacu Poznańskich. Cezary Pawlak z Działu Historii przedstawi Znane i mniej znane dzieje rodziny Poznańskich. Po wykładzie, około godziny 13, Leonia Poznańska oprowadzi po swoim Pałacu. W związku z ograniczeniem liczby osób mogących jednorazowo zwiedzać wnętrza, pomysłodawcy proszą o wcześniejsze zapisanie się na wspomnianą wycieczkę. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 42 664 92 93 lub mailowo:muzeum@manufaktura.comAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

O godzinie 16, przy głównej bramie (od strony ulicy Ogrodowej) na swoich Gości będzie czekała sam Jubilat. Izrael Poznański pochwali się swoją fabryką oraz opowie o jej funkcjonowaniu. Na koniec zaprowadzi zwiedzających do Muzeum Fabryki, gdzie około godziny 17 poczęstuje wszystkich zebranych urodzinowym tortem.

Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
baluckalampa
Pod Bałucką Latarnią najjaśniej
armatka_kultury_2013_20140208_1520637048
Armatka Kultury 2014 – informacje
header_MS_CP_650
Michael Schumacher- coaching project

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*