tydzienpatriotycznyTydzień Patriotyczny to szereg wydarzeń organizowanych przez różne organizacje i instytucje z okazji Święta Niepodległości. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu są instruktorzy Okręgu Łódzkiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Elementem łączącym te wydarzenia jest patriotyzm, a inicjatywa została zapoczątkowana w 2008 roku.  Adresatem akcji są mieszkańcy Łodzi  i innych miast, w których obecnie inicjatywa zyskuje na popularności – dla nich i dzięki nim Tydzień Patriotyczny zyskał obecny charakter. Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno osób młodych, dla których dawne formy obchodów nie są atrakcyjne, jak i tych, którzy nie chcą jeszcze o tych formach zapominać. Łączymy tradycje z aktywnym działaniem.

Program Tygodnia Patriotycznego

3 listopada
– Historia na Planszy – zapraszamy do ciekawego spędzenia niedzieli. 3 listopada organizujemy dzień gier w gry planszowe, które łączy historia o Polsce – gier będzie dużo (ponad 30 różnych tytułów) – można pograć, zobaczyć, wypróbować – zapraszamy całe rodziny z przyjaciółmi i znajomymi!
6 listopada
– Koncert Andrzeja Kołakowskiego i dyskusja o wychowaniu patriotycznym
8 listopada
– Projekcja filmu “Ucieczka z Piekła” o Witoldzie Pileckim a później występ zespołu FORTECA
9 listopada
– gra miejska “Przyczółek Wolności” – gra miejska odbywa się co roku w naszym mieście. Każdego roku przenosimy się z uczestnikami w inne czasy historyczne – tym razem tematem przewodnim będzie Powstanie Styczniowe. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
10 listopada:
godz. 10:00 – Spacer po Starym Cmentarzu
godz. 15:30 – III Muzyczne Drogi do Niepodległości – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Łódzkim Domu Kultury
godz. 19:00 – Koncert w Teatrze Muzycznym
11 listopada:
Uroczystości centralne w katedrze i przy Grobie Nieznanego Żołnierza, piknik w Manufakturze (z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin), na zakończenie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na rynku Manufaktury.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Lodzka_Gala_Burleski
Łódzka Rewia Burleski w Scenografii
74. rocznicy likwidacji Litzmannstadt-Getto
redbull
Red Bull Paper Wings 2015 po raz kolejny w Łodz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*