W najbliższą sobotę, 20 lipca na Piotrkowskiej weźmiemy udziału w trzeciej odsłonie niezwykłego festiwalu artystów ulicznych. Będzie to dzień poświęcony muzyce, która rozbrzmiewała w bramach głównych ulic i miejskich podwórkach w czasach powojennych. Na Piotrkowskiej w dwóch lokalizacjach, w Pasażu Rubinsteina a także przy Piotrkowskiej 101, zagrają kapele prezentujące tradycyjny repertuar miejski, a dodatkową atrakcją będzie oryginalna, 100-letnia katarynka, z której dobiegać będą wesołe, starodawne melodie. Kataryniarz Tadeusz poruszać się będzie z instrumentem pomiędzy Pasażem Schillera a Pasażem Rubinsteina i zapraszać do zabawy małych przechodniów. W programie występ dixielandowego bandu, kapeli podwórkowej inspirującej się folklorem Bałut, a na finał orkiestra folkowa. Główna ulica za sprawą występów muzycznych zmieni się w wielki, miejski dancing. Wstęp wolny.

Miejsce: Pasaż Rubinsteina, ulica Piotrkowska 101, ul. Piotrkowska (odcinek Pasaż Schillera – Pasaż Rubinsteina).

Harmonogram
• Pan Tadziu z najstarszą katarynką w Polsce – 15.00-19.00 | atrakcja mobilna, odcinek Pasaż Schillera – Pasaż Rubinsteina
• Kapela Bałucka – 15.00-15.45 oraz 16.00-16.45 | Piotrkowska 101
• Sweet Seven Jazz – 17.00-17.45 oraz 18.15-19.00 | Pasaż Rubinsteina
• Finałowy koncert: Odpoczno 20.00-21.30 | Pasaż Rubinsteina

4 sierpnia kolejna edycja Hokus Pokus: Dzień sztuki cyrkowej, czyli animacje i pokazy w obrębie miasteczka cyrkowego rozstawionego w pasażu Schillera a także pokaz efektownego „vertical dance” na ścianie jednej z kamienic. W programie konkursy i zabawy dla dzieci: piłki, obręcze, chusty, cyrkowe talerze, równoważnia, diabolo, maczugi do żonglowania, prowadzone przez magiczne postacie. Zobaczyć będzie można też oparte na autorskiej fabule pokazy tańca w powietrzu na specjalnej konstrukcji, a także pokazy tańca na szczudłach. Tego dnia główną atrakcją będzie też autorskie widowisko na ścianie jednej z kamienic przy użyciu różnych sztuk artystycznych, tj. vertical dance, śpiew, muzyka, sztuka lalkarska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Programbu
III Festiwal Kultury Buddyjskiej – Przestrzeń Umysłu
n1m
n1m – Noc jednego muzeum 2016
bankimydlane
Festiwal Baniek Mydlanych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*