TLT_KMST_Infografika26 czerwca już po raz 14 startuje Tramwajowa Linia Turystyczna. Jest to wspólny projekt Zarządu Dróg i Transportu, Klubu Miłośników Starych Tramwajów, oraz MPK-Łódź. Do 18 września w każdą niedzielę i święto można wyruszyć w sentymentalną podróż zabytkowym tramwajem.

Kursujący na trasie linii 43 z Łodzi do Lutomierska skład zabytkowych wagonów pochodzi z lat 60. Charakterystyczne odsuwane drzwi, drewniane krzesełka, dźwięk dzwonka dającego sygnał do odjazdu przypomina jak niegdyś podróżowało się komunikacja miejską. To również doskonała propozycja, aby wybrać się całą rodziną na wakacyjną podróż za miasto. Obsługę konduktorską Tramwajowej Linii Turystycznej stanowią członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów. U konduktorów można zakupić bilet na przejazd, jak również otrzymać informacje o tej uznawanej za najbardziej malowniczą trasę tramwajową w Polsce. Członkowie klubu opiekują się również zabytkowym pojazdami w Zajezdni Muzealnej Brus.

Tramwaj z pętli przy ul. Telefonicznej przejeżdża ulicą Pomorską do Placu Wolności, a następnie ul. Legionów do parku na Zdrowiu. Dalej mija Zajezdnię Muzealną Brus, Konstantynów Łódzki i malowniczym pagórkowatym terenem dojeżdża do Kazimierza, gdzie torowiska przebiega przez pola i jedyny nitowany most tramwajowy nad rzeką, aby dojechać do Lutomierska.

Zabytkowy skład typu 5N+5ND całość trasy pokonuje w ponad 80 minut. Obwiązują takie same bilety w pozostałych tramwajach. Można korzystać z biletów czasowych, jednoprzejazdowych, oraz migawek.

Odjazdy z krańcówki Telefoniczna: 12:14 i 17:05, oraz 20:33 – zjazd do zajezdni Chocianowice
Odjazdy z Lutomierska: 14:25 i 19:06

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
banerztlem5
V Konferencja Matematyki Ubezpieczeń i Inwestycji
Garażówka #14 na Piotrkowskiej 217
Muzeum w Liceum

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*