Sprzęt dla osób z niepełnosprawnościami i kontuzjami, urządzenia usprawniające, wyposażenie gabinetów oraz ośrodków rehabilitacji będzie można zobaczyć podczas 26 edycji Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji, które odbędą się w Łodzi w dniach 20 – 22 września. Jedno z najważniejszych wydarzeń branżymedycznej w Europie zgromadzi 214 wystawców. Wśród nich znajdą się instytucje wspierające oraz przedstawiciele najlepszychośrodków leczniczych w kraju.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentują wiodący producenci i dystrybutorzy innowacyjnego sprzętu. Wśród tegorocznych nowości znajdą się między innymi:

– roboty wspierające neurehabilitację ruchową
– urządzenia wykorzystujące rzeczywistość wirtualną do treningu mózgu
– kombinezon rehabilitacyjny dla dzieci
– cyber oczy
– aplikacja mobilna pozwalająca na zdalne diagnozowanie i fizjoterapię
– automatyczne suwnice ułatwiające osobie chorej samodzielne poruszanie się
– miejski pojazd elektryczny wspierający mobilność niepełnosprawnych
– klocki sensoryczne
– ortezy zintegrowane z butami

Z myślą o seniorach i osobach schorowanych (np. po udarach i zawałach) organizatorzy targów przygotują bezpłatne badania oraz porady ekspertów i fizjoterapeutów. W specjalnie zaaranżowanej strefie będzie można porozmawiać z przedstawicielami organizacji pozarządowych i placówek medycznych. Przez cały czas trwania targów dostępni będą także pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy w głównej mierze chcą informować o wyjazdach do sanatoriów i dotacjach na turnusy rehabilitacyjne.

Targom towarzyszyć będzie kilkadziesiąt spotkań, warsztatów i szkoleń. Mowa będzie między innymi o zdrowym bieganiu, prawidłowym oddychaniu podczas wysiłku oraz unikaniu kontuzji. Swoją wiedzą w tym zakresie podzieli się znany trener i zawodnik Maciej Jagusiak, który na co dzień współpracuje z fizjoterapeutami. Amatorzy zdrowego trybu życia będą mogli również wziąć udział w otwartej lekcji tai chi oraz poznać wicemistrzynię świata w fitnessie.

W sobotę (22 września) – przy okazji targów – odbędzie się spotkanie rodziców dzieci autystycznych, pedagogów oraz lekarzy zajmujących się terapią. W programie konferencji znalazły takie tematy jak: diagnoza i terapia ASD, wsparcie państwa oferowane w ramach „NFZ”, komunikacja alternatywna, umiejętności kluczowe w uczeniu się od innych oraz trudności w życiu dorosłym.

Targom towarzyszyć będzie ogólnopolski kongres fizjoterapeutów i lekarzy różnych specjalizacji. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się kwestie dotyczące rehabilitacji onkologicznej, diagnostyki w zespole słabości oraz inżynierii biomedycznej. Program kongresu współtworzyli najlepsi w kraju praktycy oraz naukowcy z renomowanych ośrodków, którzy przyjadą do Łodzi i poprowadzą zajęcia dla blisko 500 uczestników.

Godziny otwarcia:
Czwartek – 20.09.18 r. – 10:00 – 17:00
Piątek – 21.09.18 r. – 10:00 – 17:00
Sobota – 22.09.18 r. – 10:00 – 15:00

MIEJSCE: HALA EXPO-ŁÓDŹ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
FRU Festiwal #12
dnirlandii
Dni Irlandii 2017 na OFF Piotrkowskiej
minfck
Mindfck KWIZ wraca do DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*