Sukcesja_po_francusku2

Niesamowity finał Frankofonii 2018 pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi, Pani Hanny Zdanowskiej oraz Konsula Honorowego Francji w Łodzi, Pani Alicji Bień odbędzie się już 13 i 14 kwietnia w Centrum Handlowo – Rozrywkowym Sukcesja.

Frankofonia to wyjątkowa impreza, która już od kilku lat promuje w województwie łódzkim język francuski i kulturę frankofońską. Swoją niestandardową formą zachęca młodzież do nauki języka i integracji uczniów oraz nauczycieli z różnych szkół.

Dwudniowe wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Łódzkie bardziej francuskie, CH-R Sukcesja, Instytut Romanistyki UŁ, IFE PŁ, Alliance Française oraz szkoły regionu łódzkiego rozpocznie się w piątek 13 kwietnia, V Turniejem w Bule o Puchar Dyrektora XII LO im. S. Wyspiańskiego w Łodzi. Po południu wszystkich pasjonatów kultury frankofońskiej zapraszamy do wspólnego świętowania podczas wieczoru muzycznego, w czasie którego zaprezentują się uczestnicy XVI Łódzkiego Festiwalu Piosenki Francuskiej organizowanego przez XIII LO im. M. Piotrowiczowej w Łodzi. Wieczór uświetnią koncerty Orkiestry Kameralnej „Łódzkie Smyczki” z OSM im. H. Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademickiej Orkiestry PŁ pod dyrekcją Ryszarda Jana Osmolińskiego, a także pokaz mody w stylu lat 20 w strojach z Łódzkiego Centrum Filmowego.

W sobotę 14 kwietnia będziemy zachęcali do nauki języka francuskiego, w programie m.in. występy artystyczne, warsztaty językowe, pokazy mody w stylu lat 20, pokazy sztuki nowocyrkowej, gry i zabawy, kosztowanie francuskich słodkości przygotowywanych przez Antka Rochalę – gwiazdę programu Bake off – Ale ciacho! O godzinie 14:30 rozpocznie się uroczysta gala, podczas której wysłuchamy laureatów Festiwalu Piosenki Francuskiej Plein Chant oraz Małego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Galę uświetni spektakl  „Danse, danse, Paris danse!” w wykonaniu uczennic Niepublicznej Szkoły Baletowej w Łodzi.

Sukcesja_po_francusku

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
edd
Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 w Łodzi
LODZ_KWIECIEN_PLAKAT_AWERS_1
Ubieramy pomniki na Piotrkowskiej
lmk
Łódź Miastem Kobiet 2013 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*