Stop-motionGrupa młodych artystów zastyga w kreacyjnej matni pomiędzy: sztuką a życiem, kreską a kropką, podłogą a stropem. Talent i pasja w konfrontacji z marazmem i powtarzalnością gestu, słowa, dźwięku.

Z rozpikselowanego obrazu, drgającego w trybie stop-motion, powstaje kokon, splątujący idee, dłonie, media. Kokon, zlepiony z ruchu, dźwięku, obrazów, ciała, zapętla, oplata, wciąga, zabandażowuje i zniewala, chroni i zamyka.

Stop-Motion to projekt transmedialny, w którym biorą udział wybrani studenci łódzkich szkół artystycznych (ASP im. W. Strzeminskiego, PWFSTVIT im. Leona Schillera, Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów), absolwenci, artyści i pasjonaci. Grupa złożona  z filmowców, plastyków, performerów, projektantów spotyka się w zapomnianej przestrzeni fabrycznej i tworzy niepowtarzalne, przekraczające granice sztuk wydarzenie. Performance zbudowany jest z improwizacji. To spotkanie, oswojenie opuszczonej przestrzeni, jej zawłaszczenie i transformacja, przemiana, konfrontująca zarówno widzów, jak i uczestników,
z ich wewnętrznymi, i zewnętrznymi granicami.

Projekt odbędzie się w dniach 8-13 października 2012 roku na terenie Posiadła Księży Młyn.

Nowy_Taniec_-_Burdag

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania należy kierować do Marty Ostajewskiej, na adres: marta.ostajewska@gmail.com lub telefonicznie 0-665588090. Spośród wybranych zgłoszeń organizatorzy zaproszą dwadzieścia osób do wzięcia udziału  w spotkaniu/audycji. Spotkanie odbędzie się w przestrzeni performance – hali pofabrycznej  w Łodzi w dniach 5-6 października 2012 r. Próby z udziałem od dziesięciu do dwudziestu artystów rozpoczną się 8 października i będą trwały do dnia performance.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tulipan_sprzatanie_470x394
Porządek musi być, czyli sprzątanie przy Tulipanie
IMG_9548RadekPolak
Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpi w Łodzi
bm5
BM5 – Łódzki Meeting Barmański 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*