Ze względów bezpieczeństwa Centrum Nauki i Techniki EC1, podobnie jak inne instytucje kultury, przez ostatnie miesiące pozostawało zamknięte. Ale teraz naprawdę nie możemy się już doczekać Waszej wizyty!

Oczywiście w ostatnim czasie przygotowaliśmy mnóstwo popularnonaukowych materiałów w postaci filmów, pokazów astronomicznych, zagadek, gier czy konkursów, które prezentowaliśmy online. Chcieliśmy w ten sposób, między innymi, pomóc nauczycielom w uzupełnieniu przygotowywanych przez nich zajęć, uczniom zaś w zdobywaniu wiedzy w okresie, kiedy tradycyjne szkolne aktywności nie są prowadzone. Rolą CNiT EC1 zawsze było wspieranie placówek edukacyjnych poprzez cykl „Zajęcia z klasą”, warsztaty czy po prostu wycieczki do interesującego miejsca. Nawet w wirtualnej formie nie chcieliśmy z tego rezygnować.

Dziś możemy podzielić się z Wami dobrą wiadomością: od 1 czerwca 2020 r., czyli od Dnia Dziecka, ponownie zapraszamy Was do Centrum Nauki i Techniki EC1! To wyjątkowy dzień i warto spędzić go właśnie u nas. Nasi animatorzy chętnie pomogą podczas zwiedzania niezwykłej ekspozycji i postarają się, aby wrażenia były niezapomniane.

Szkoły i placówki edukacyjne pozostają zamknięte. My zaś postaramy się pomóc wszystkim zainteresowanym w zdobywaniu wiedzy i mądrym spędzaniu czasu. Czas przymusowego pobytu w domach był dla wielu osób okazją do poszukiwań i samokształcenia. Czas na dalszy ciąg eksploracji i wykorzystanie interaktywnej ekspozycji CNiT EC1 w bezpieczny, zaplanowany przez nasz zespół sposób.

Właśnie na bezpieczeństwo położyliśmy największy nacisk. Dokładnie przemyśleliśmy ścieżki naszych klientów i zadbaliśmy o ich pobycie od drzwi wejściowych, do samego końca wizyty w naszych murach. Do części tych zasad i standardów wszyscy już się przyzwyczailiśmy, więc nie będą one większą nowością. W CNiT EC1 jednorazowo może pojawić się do 500 osób. Ponieważ placówka jest jedną z największych w Polsce a jej powierzchnia wystawiennicza to aż 8 tys. metrów kwadratowych, daje to komfort zwiedzania oraz zapewnia bezpieczny dystans. Zachęcamy do płatności kartą, stanowiska kasowe zaś są wyposażone w praktyczne osłony. Na ścieżce zwiedzania ulokowane zostały środki zabezpieczające i dezynfekcyjne. Zadbaliśmy też o przyjazną i merytoryczną komunikację w postaci instrukcji i oznaczeń.

Cały personel przeszedł odpowiednie szkolenia a nawet stale je przechodzi, ponieważ skutecznie monitorujemy nowe zarządzenia i standardy. Animatorzy, rzecz jasna, pomagają naszym gościom zachować wspomniane standardy bezpieczeństwa – mówi Michał Kędzierski, lider zespołu animatorskiego.

Organizatorzy CNiT EC1 zdecydowali się na wyłączenie tylko tych stref ekspozycji, które mogłyby wpłynąć na zmniejszenie bezpieczeństwa gości placówki. Nie uruchomimy zatem Planetarium EC1 i Kina 3D oraz pewnej części eksponatów i stanowisk. Nie będą również prowadzone wycieczki w towarzystwie przewodników. (Pełna oferta CNiT EC1 znajdzie się na specjalnie przygotowanej witrynie internetowej.) Jeżeli jednak obawiacie się, że ograniczy to Wasze doświadczenie w trakcie pobytu w naszych murach, chcemy Was uspokoić. Znakomita większość atrakcji pozostaje do Waszej dyspozycji i zachęca do zabawy z nauką. Eksponaty i stanowiska są także na bieżąco dezynfekowane.

Warto w tym miejscu wspomnieć o atrakcyjnej propozycji związanej z wprowadzeniem do naszej oferty voucherów w kwocie 15 zł. Są one ważne do końca roku i wierzymy, że stanowią doskonałą propozycję dla naszych gości, w pełni rekompensując konieczne ograniczenie. Vouchery w tej kwocie można nabyć do końca maja 2020 r., więc warto skorzystać z tej propozycji!

To nie koniec. Dla w pierwszym tygodniu działania CNiT EC1, dla pierwszych 500 osób, które kupią bilety wstępu przygotowaliśmy ciekawe upominki!

Centrum Nauki i Techniki EC1 to także opowieść o tym, jak na początku XX wieku z pierwszej komercyjnej elektrowni popłynęła do miasta siła, napędzająca fabryczne maszyny i ożywiająca przemysłowe gmachy. Rozświetlająca ulice. Poruszająca tramwaje. Śledziliście ją z nami podczas niedawnej Nocy Muzeów. Dzisiaj możemy szukać tu inspiracji i wiedzy ale także śladów trudnej przeszłości, która dzięki determinacji i współpracy dała niezwykły efekt. Dlatego właśnie In Łódź we don’t say “it won’t work”, we say “TO BĘDZIE COŚ PIĘKNEGO”. And we think it’s beautiful.

Podstawowe informacje:

CNiT EC1 będzie czynne od 1 czerwca 2020 r. od wtorku do piątku w godzinach 10:00-18:00
i w soboty oraz niedziele między 11:00 a 19:00.

  • Szczegółowe zalecenia dla naszych gości znajdują się na stronie: ec1lodz.pl.
  • Na pytania odpowiadamy pod adresem: informacja@ec1lodz.pl oraz z wykorzystaniem komunikatora, który znajduje się na stronie ec1lodz.pl (dolny prawy róg ekranu).
  • Wasze wątpliwości rozwiejemy na naszym facebooku: https://www.facebook.com/centrumnaukiec1
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
LODZKI_TURNIEJ_GIER_TRADYCYJNYCH
Łódzki Turniej Gier Tradycyjnych
irishafter
Irish Afternoon in w Art Inkubatorze
DSC_4795
Kiermasz na Księżym Młynie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*