Premiery i nowości w AOIA dzięki dofinansowaniu projektu Redukcje.pl przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu  Kultura w sieci.

AOIA przygotowuje unikatowe i oryginalne wydarzenia, których tematem będzie ograniczanie, minimalizm, redukowanie, by podjąć z widzem rozmowę o egzystencji człowieka w sytuacji kryzysu.  Bezprecedensowe okoliczności wystąpienia epidemii szybko zredukowały ludzkie życie do najpotrzebniejszych czynności. Zweryfikowały potrzeby i hierarchie wartości. Teatr z dużych bezpośrednich widowisk został zredukowany do projekcji na ekranie telefonu. Życie społeczne ograniczono do trybu oczekiwania i ochrony.

W odpowiedzi na tę sytuację AOIA stworzył projekt, który traktuje Internet jako kanał transmisyjny do prowadzenia artystycznej narracji o sytuacji człowieka w obliczu kryzysu oraz redukcji jako metodzie osiągania minimalizmu we współczesnej sztuce teatru, tańca oraz filmie.

Projektowany tu cykl prezentacji online ma tworzyć spójny dyskurs o sztuce postmodernizmu, która redukcję czyni powszechnie używanym narzędziem formalnym, czyni z niej emblemat. Ale nie umniejsza opowieści o człowieku, a paradoksalnie minimalizm formy pozwala na rozmach opowieści. Redukcja daje metaforę nieskończoności i złożoności egzystencji.

Pomysł Redukcje.pl jest w całości przeznaczony dla Internetu. Realizowany technikami dla niego właściwymi przy udziale artystów  operatorów/montażystów i grafików ma stanowić próbę odnalezienia się teatru na pograniczu sztuki video performancu, filmu i animacji.

Od lipca do października widzowie zobaczą :

Usta w ogniu (reż. A. Ciszowska/ wyk. K. Klimczak/ realizacja A. Wawrzoła, G. Habryn) – video art wywiedziony z tekstu S. Becketta “Nie ja”. Prapremiera

Śmierć Wenecji ( realizacja i reżyseria  M. Brzozowski, W. Mikłaszewski)  –  e. spektakl na podstawie  opowiadania T. Manna pt “Śmierć w Wenecji”.  Prapremiera

Teatr _Starter (realizacja K. Zamarło, według pomysłu A. Ciszowska) – animowany słownik teatralny dla najmłodszych. Prapremiera

Wirtualna Scena Tańca – repertuar on-line oryginalnych i unikatowych spektakli teatru tańca i cykl wywiadów artystycznych (wybór M. Ratajski)

Redukcje. kino – autorskie wykłady Marioli Wiktor o kinie światowej alternatywy.

Wydarzenia są  adresowane do młodych i dorosłych odbiorców, w tym seniorów oraz dzieci, nauczycieli i rodziców.

Szczegóły  dotyczące poszczególnych wydarzeń będą dostępne kanał YouTube, profil fb i Instagram,  strona www.aoia.pl 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Targi Mody Fashionweare B2B
urbantribes
Urban Tribes 2014 – informacje, program
Słodka Konferencja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*