Czołówka polskiego skimboardingu zawita do Łodzi 25 sierpnia.

Czy siódma edycja zawodów skimboardowych Red Bull Skim It będzie szczęśliwa dla uczestników? Przekonamy się o tym 25 sierpnia na plaży łódzkiej Manufaktury. W trakcie poprzednich edycji do centrum Polski zjeżdżali się najlepsi skimboardziści z kraju i Europy, a upalna atmosfera zamieniała Łódź w Miami. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku również nie zabraknie emocji.

Zawody Red Bull Skim It to jedyne takie wydarzenie w kraju i na świecie, gdzie o zwycięstwie decydują spryt, wytrzymałość oraz wszechstronne umiejętności pływania na desce skimboardowej. Ich formuła opiera się na pojedynkach “jeden na jeden”, gdzie zawodnicy losują rodzaj przeszkody oraz to z kim będą konkurować. Finał ma formę deskorolkowej gry w SKATE’a. Co to znaczy? Rider rzuca przeciwnikowi wyzwanie w postaci triku, który tamten musi powtórzyć. Jeśli mu się nie uda, dostaje kolejno litery z nazwy zawodów – „SKIM IT”. Pierwszy zawodnik, który uzbiera pełne hasło odpada. Swoją obecność potwierdzili już aktualni mistrzowie Polski. Dawid Pruski – rider VHSboard oraz Agata Kotlenga.

Oprócz konkurencji dla profesjonalistów, swoje siły sprawdzić mogą amatorzy obu płci. Każdy z nich ma szansę powalczyć o nagrody rzeczowe oraz pieniężne, których łączna wartość sięga prawie 10 tysięcy złotych.

Osoby chcące postawić swoje “pierwsze ślizgi” na wodzie będą miały do tego okazję aż przez 4 dni. W dniach 22 – 26 sierpnia (z wyłączeniem 25.08) tor wraz z instruktorami dostępny będzie bezpłatnie dzięki szkółce VHS – Village Head Snowboard (www.facebook.com/VHSboard), prowadzonej przez V-ce mistrza Europy w skimboardingu, Mariusza Wójta.

Harmonogram zawodów Red Bull Skim It vol. 7 – 25 sierpnia:

10:00-11:45 Trening / Rejestracja
12:00-12:50 Eliminacje w kategorii Amatorzy & U16
12:55-13:50 Eliminacje w kategorii Profesjonaliści
14:00-14:15 Rozgrzewka Kobiet
14:20-14:40 Finały w kategorii Amatorzy
14:50-15:30 Półfinały w kategorii Profesjonaliści
15:35-15:55 Finały w kategorii Kobiet
16:00-17:00 Finały Red Bull Skim It
17:00-18:00 Rozdanie nagród, oficjalne zakończenie zawodów

Zawody wspierają: Manufaktura, VHSboard – Village Head Snowboard, Black Dots Apparel, Pakalolo Skimboards, TrickBoard, Jungmob, Gagaboo, Spinners Longboards, Jump Planet.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
financewekx
Finance Week X
DSC_6857
XXX Dni Kultury Japonii w Łodzi
4funtv
4FUN & Przyjaciele w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*