redbullDo Polski po raz czwarty zawitają legendarne zawody samolotów z papieru – Red Bull Paper Wings! Krajowe eliminacje rozpoczną się 10 marca i przez kolejne 3 tygodnie dotrą do 13 największych ośrodków akademickich. Przystanki kwalifikacyjne wyłonią trzech najlepszych pilotów, którzy w maju reprezentować nas będą podczas światowego finału w Salzburgu w Hangarze-7.

Red Bull Paper Wings to międzynarodowe studenckie zawody w niecodziennej odsłonie. Uczestnicy muszą pochwalić się umiejętnościami w składaniu papierowych samolotów oraz kreatywnością jak i przydatną wiedzą z podstawowych praw aerodynamiki. Podczas turnieju rywalizują w trzech kategoriach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotu. Zawodnik może startować w więcej  niż jednej konkurencji. Przy dwóch pierwszych zmaganiach, startujący otrzymuje jedynie kartkę papieru formatu A4 i nie może jej obciążać, modyfikować ani zmieniać w żaden sposób. Sukcesem jest wyobraźnia oraz odpowiednie złożenie. Do trzeciej konkurencji jest możliwość wcześniejszego przygotowania i skonstruowania swojego papierowego wehikułu przy użyciu dowolnych technik budowy. Ewolucje wykonane przez samolot są następnie oceniane przez 3 sędziów.

Polskie eliminacje będą miały miejsce w: Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Gliwicach. Wszyscy miłośnicy składania papierowych samolotów i rywalizacji mogą zapisać się na wybrany przystanek na stronie www.redbullpaperwings.com Spóźnialscy piloci mogą zapisać się również w dzień kwalifikacji w biurze zawodów przed startem imprezy. Ilość miejsc jest ograniczona.

KWALIFIKACJE RED BULL PAPER WINGS W ŁODZI
Data: 17.03.2015
Miejsce: Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania, ul. Matejki 22/26
Start zawodów – 12:00

Do światowego finału przejdą dwie osoby z najlepszymi wynikami z kraju w konkurencji: lot na dystans oraz lot na czas. Natomiast podniebnych akrobatów, którzy otrzymali najwyższe noty sędziów z danego miasta, czeka dodatkowa walka. Na stronie www.redbullpaperwings.com udostępnione zostaną zwycięskie akrobacje z każdego miasta. Internauci będą mogli oddać głos na lot, który najbardziej im się podoba, odznacza się kreatywnością i różnorodnością akrobacji. Zawodnik, który otrzyma największa liczbę głosów zostanie mistrzem akrobatyki lotniczej i tym samym dołączy do grona polskiej reprezentacji.

Trójka najlepszych z najlepszych weźmie udział w światowych mistrzostwach Red Bull Paper Wings w Salzburgu, gdzie rywalizować będą z najlepszymi z ponad 80 krajów. Finał odbędzie się w legendarnym Hangarze-7, domu historycznej już grupy akrobacyjnej – „Flying Bulls” oraz unikatowych egzemplarzy floty powietrznej.
W poprzedniej edycji zawodów naszemu rodakowi Tomaszowi Chodyrze udało dojść się do grona czołowych pilotów i uzyskać tytuł światowego mistrza akrobatyki lotu ex aequo z Ryan’em Naccarato.

Na miejscu imprezy dla uczestników programu Red Bull MOBILE Collect będzie możliwość odebrania voucherów energetycznych. Natomiast dla tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygody z wymienianiem energii na nagrody, będzie szansa na zapisanie się do programu. Więcej szczegółów na stronie www.redbullmobilecollect.pl
Główny partnerem projektu jest LOT Polish Airlines.

Więcej informacji na temat Red Bull Paper Wings, kalendarz wszystkich przystanków kwalifikacyjnych oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www. redbullpaperwings.com

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
logo
Hack Days
Targi Hero Hobby
Moto Weteran Bazar – styczeń 2020

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*