ULOTKA_RajmundaliaRajmund Rembieliński jest bohaterem miesiąca maja w ramach akcji „12 Bohaterów na 12 Miesięcy Stulecia Niepodległości”. Miasto wspólnie z Centrum Handlowym „Sukcesja” zaprasza na wydarzenie upamiętniające historyczną postać – 29 maja w dniu imienin Rajmunda.

„Rajmundalia” odbędą się przy pomniku Rajmunda Rembielińskiego, przy C.H Sukcesja. Łodzianie będą mogli złożyć pod pomnikiem imieninowe wiązanki i otrzymać wyjątkową niespodziankę, swoistą „mapę do mapy” Rajmunda Rembielińskiego. Na „kieszonkowej” wersji planu naniesione zostały objaśnienia, co zaplanował „ojciec” fabrycznej Łodzi i które z tych miejsc istnieją do czasów współczesnych.

Mapka z legendą przybliży łodzianom historię Rajmunda Rembielińskiego i oczywiście sam słynny plan. Mieszkańcy nie zawsze dostrzegają, że jest on częścią pomnika przy Sukcesji i nie zawsze umieją go odczytać. Mamy nadzieję, że dzięki kieszonkowym mapkom utrwalą sobie historię początków Łodzi.- powiedziała Katarzyna Zielińska z Biura Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki UMŁ – Rajmund Rembieliński nie był bohaterem wojennym, ale przyczynił się do wielkości Łodzi – swoją pracą i wiedzą. Jako pierwszy rozpoznał warunki niewielkiej osady nad rzeką Łódką na przyszłą metropolię przemysłową. Dlatego trafił do naszego panteonu lokalnych bohaterów, których upamiętnimy w Stulecie Niepodległości.

29 maja na łodzian czeka wiele atrakcji przygotowanych wspólnie z C.H „Sukcesja”.  W programie są ciekawe wycieczki „szlakiem Rajmunda Rembielińskiego”, słodki poczęstunek i możliwość wykonania zdjęcia w retro-fotobudce. 

Wycieczki obejmują tereny w pobliżu „Sukcesji”, w centrum Łodzi, gdzie Rembieliński zakładał małe zakłady fabryczne. Zapraszamy grupy zorganizowane, ale też indywidualnych łodzian – powiedziała Anna Kulik z C.H „Sukcesja”. Zapraszamy na imprezę wszystkich łodzian, w szczególności łódzkich Rajmundów.  Rajmundalia odbędą się 29 maja w godz. 11.00-14.00. Wycieczki wystartują z pod pomnika Rajmunda Rembielińskiego, u zbiegu al. Politechniki i ul. Rembielińskiego zaraz po części oficjalnej .

W programie Rajmundaliów:

– Złożenie kwiatów pod pomnikiem Rajmunda Rembielińskiego
– Prezentacja unikatowej legendy do mapy Rajmunda Rembielińskiego
– Retro-fotobudka
– Wycieczki dla młodzieży „Szlakiem Rajmunda Rembielińskiego”
– Przedsmak Łodzi fabrycznej. Kanwa włókiennicza.
– Słodki poczęstunek.
– Tradycyjna polska zupa w „imieninowej” cenie
– Imieninowe prezenty dla uczestników

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Fit_Fest_plakat
Fit Fest w Łodzi
energiakultury
Energia Kultury 2016
ksiezymlynsztuka
Księży Młyn wkręca – Wakacje ze sztuką

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*