Fabryka Sztuki zaprasza na lutowe warsztaty.

ASHTANGA JOGA – warsztaty jogi dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych, grupa początkująca (Vinyasa) i średniozaawansowana (znajomość przynajmniej połowy I serii Ashtangi)

data: 11, 18, 25 lutego 2021 (czwartek / zajęcia dla grupy początkującej)

godzina: 16:30-17:30

data:  1, 8, 15, 22 lutego 2021 (poniedziałek / zajęcia dla grupy średniozaawansowanej – osoby, praktykujący Ashtanga Jogę conajmniej od roku)

godzina: 17:30-19:00

miejsce: warsztaty prowadzone przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników

wiek uczestników: młodzież od 16 roku życia i dorośli

prowadzenie: Majka Justyna

koszt: 15 zł od uczestnika za pojedynczy warsztat

zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org

 

UWAGA! Na warsztaty prosimy o założenie wygodnego stroju oraz o przygotowanie maty do ćwiczeń.

 

Ashtanga Vinyasa Yoga to dynamiczna forma jogi, w której asany poprzeplatane są Vinyasami, czyli harmonijnymi sekwencjami, łączącymi ruch z oddechem. Ruch w rytmie oddechu powoduje wytwarzanie ciepła w ciele ćwiczącego, co sprzyja poceniu się oraz intensywnemu oczyszczaniu organizmu i uwalnianiu nagromadzonych toksyn, zarówno w powierzchniowych warstwach podskórnej tkanki tłuszczowej jak i w głębokich warstwach mięśni i narządów wewnętrznych. Praktykując Ashtangę, oczyszczamy ciało oraz trenujemy wytrzymałość, siłę̨ i koncentrację umysłu. Podczas cyklicznych zajęć w Fabryce Sztuki będziemy uczyć się całej Pierwszej Serii, zwanej Joga Chikitsa.

 

Majka Justyna – tancerka, aktorka, performerka, nauczycielka Ashtanga Jogi. Członkini Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, gdzie poza pracą artystyczną odpowiada także za produkcję spektakli i koncertów, prowadzenie projektów edukacyjnych i społecznych oraz planowanie i pozyskiwanie funduszy. Zajmuje się pracą z ciałem i tańcem od 5 roku życia, począwszy od tańca ludowego w Zespole Pieśni i Tańca Ludowego “Harnam”, przez klasykę, po taniec współczesny, kontakt improwizację i tango argentyńskie. Praktykuje Ashtanga Jogę skupiając się na aspekcie terapeutycznym, równomiernym rozwoju ciała, zapobieganiu kontuzjom oraz odnajdywaniu harmonii między ciałem a umysłem.

 

WARSZTATY  SZTUKI PERFORMANCE – warsztaty performerskie dla osób powyżej 16 roku życia

data: 6 lutego 2021 (sobota)

godzina: 11.00-15.00

miejsce: warsztaty prowadzone przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników

wiek uczestników: powyżej 16 roku życia

czas trwania: 4 godziny

prowadzenie: Ewa Zarzycka, Paweł Korbus

koszt: 20 zł od uczestnika

zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org

 

Zapraszamy na cykl spotkań warsztatowych on line podczas których zajmiemy się analizą języka sztuki.

 

Performance to sytuacja, w której bezwzględnie konieczna jest obecność artysty w określonym kontekście czasu i przestrzeni, wobec różnego rodzaju ograniczeń. Ostatnio największym ograniczeniem jest niemożność realizowania performance na żywo z udziałem publiczności. Performance funkcjonuje coraz mocniej w internecie. Trwają spory i dyskusje czy w ogóle istnieje taki gatunek jak performance on line. Jeżeli tak, to jak to działa? Jak tworzyć takie wydarzenie? Jak je realizować? Jak transferować do sieci? Jak pracować na poziomie konceptu – na etapie “przed” jeżeli tak szybko i dynamicznie na naszych oczach zmianie ulega mityczne “tu i teraz”. Jak prowadzić analizy “po” realizacjach w sieci. Jak uczyć się komunikacji w tych nowych warunkach? Jak stworzyć i utrzymać taką komunikację? Jak poczuć obecność widza, włączyć go w działanie? Jak zbudować wspólnotę w działaniu i jak utrzymać jej energię? Mnożą się kolejne pytania a język nie nadąża za dynamicznie następującymi zmianami. Zaproponujemy ćwiczenia elementarne, działania dokamerowe, szybkie akcje i szybkie reakcje, zawieszenia w czasie i przestrzeni by wszelkie odkrycia i doświadczenia poddać analizom i dyskusji.

 

Jak się przygotować? Uprzedzenia zostawić w domu. Zabrać z sobą mózg, rozum, intelekt, ciało i energię. Być gotowym na szybkie zmiany, ćwiczenia z podejmowania decyzji i popełnianie błędów.

 

Liderzy warsztatów to dwoje artystów – każde w innym wieku, o bardzo różnych doświadczeniach, wywodzący swoją sztukę z innych źródeł. Ewa Zarzycka to artystka sztuki performance, jej medium to przede wszystkim słowo. Wykłada performance i prowadzi Pracownię Otwartą – Wykłady Gościnne w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Paweł Korbus – artysta freelancer, doktorant Uniwersytetu Rzeszowskiego, od lat prowadzi różnorodne warsztaty intermedialne, pracuje głównie z przestrzenią i ciałem.

 

Paweł Korbus -artysta wizualny, performer, twórca wideo i instalacji, doktorant Uniwersytetu Rzeszowskiego pod kierunkiem dr hab. Jadwigi Sawickiej, absolwent edukacji artystycznej w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii CurieSkłodowskiej w Lublinie. Aktor teatru Chorea. Współpracował z Nettheatre, Earthfall Dance, mistrzami Butoh. Członek międzynarodowych kolektywów Dystopic Symptoms PL/D/Tr oraz Antakya Performative Collective PL/TR z którym realizował projekt Performing (In)visible Bordes Bejrut, Liban 2018. Stypendysta Visegrad Artist Residency Program 2016 z projektem „IDInfluence Diagram”, stypendysta Prezydenta Miasta Lublin – projekt Miejsca – nie miejsca” 2017. Lider projektów performatywno-badawczych takich jak: „Odyseja Performera” 2015-2020 “Cross the Lands and Lens in the Eyes”2015 “O
Miłości” (2014-2017r.), Dom/Awatar/Translokacja (2013 r.) Wraz z Teatrem Chorea i Fabryką Sztuki w Łodzi współprowadził artystyczno-edukacyjny program z grupami defaworyzowanymi „Uwaga Człowiek! Napięcia miasta”. W 2012 r. Rezydent w AGÜSAD Antakya Contemporary Art Association w Turcji. Swoje performance prezentował m.in. na ZAZ Festiwal 2019 Tel Awiw/Arad, Festiwal Interakcje 2019 w Piotrkowie Trybunalskim, Festiwalu Sztuki Efemerycznej w Sokołowsku 2019, ZABIH Festival 2018, Lwów, Festiwal Filmu Awangardowego LAVA 2018, Forgetting/Remembering Performance Art Meeting 2017 Istambuł, Supermarket Independent Art Fair Stockholm 2015, Bruno Schulz Festival Drohobycz 2014 – Ukraina, Performance Month Berlin 2014, Bedesten Festival 2012 Antiochia, Turcja, Platforma Performance 2009. Zainteresowany hybrydowymi formami performatywnymi w których operuje technikami wizualnymi, fizyczną obecnością i dźwiękiem. Prowadzi interdyscyplinarna działalność edukacyjną, gdzie łączy techniki pracy z ciałem, głosem oraz techniki sztuk wizualnych.

 

Ewa Zarzycka – w 1978 roku ukończyła studia we Wrocławskiej PWSSP (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Od 2009 wykłada sztukę performance w Katedrze Mediacji Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu. Tworzy zdjęcia, filmy, performance, jest również autorką notatek na pograniczu literatury i rysunku. Zaczynała od fotografii, w latach 80. stworzyła kilka prac filmowych, obecnie coraz częściej sięga po kamerę video i dyktafon. Pierwsza publicznie pokazana praca Ewy Zarzyckiej to film „Przejawy” (1980), pierwsze wystąpienia performance miała na początku lat 80., jej pierwsza wystawa indywidualna odbyła się w 1991 roku w Galerii Grodzkiej BWA w Lublinie. Jej sztuka jest zapisem codziennego życia i nieustającą międzyludzką komunikacją. Performerka, jej wystąpienia mają specyficzny charakter: podczas nich wygłasza swoje autorskie teksty, niekiedy są to wykłady z demonstracją. Niektóre z nich utrwala w postaci tekstu pisanego.

SKROBIEMY MARCHEWKI HISTORII SZTUKI – rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat wraz z opiekunami

data: 7, 21 lutego 2021 (niedziela)

godzina: 12:30-13:15

miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/

wiek uczestników: dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami

czas trwania: 45 minut

prowadzenie: Aleksandra Ignasiak

udział w warsztatach jest bezpłatny

na warsztaty nie obowiązuje rezerwacja miejsc

Warsztaty tłumaczone będą na Polski Język Migowy

Tłumaczenie: Magda Schromová/ Joanna Ciesielska (tlumaczkipjm.pl)

 

7 lutego – Ruchoma czcionka czyli kiedy powstał druk.

Na warsztaty “Ruchoma czcionka czyli kiedy powstał druk” należy przygotować:

-ziemniak,

-burak,

-papier biały ksero,

-węgiel drzewny,

-linoleum,

-dłutko,

-farba drukarska,

-łyżeczka

 

Uwaga! Pierwszych 10 osób, które zgłosi chęć udziału na adres email warsztaty@fabrykasztuki.org dostanie bezpłatnie materiały do warsztatu

 

21 lutego Land Art – sztuka ziemi

Na warsztaty nie trzeba przygotowywać żadnych materiałów.

 

Cykl warsztatów plastycznych, które chronologicznie nawiązywać będą do zjawisk, tendencji i kierunków w sztuce. Każde zajęcia poruszać będą inny problem teoretyczny i plastyczny, a jednocześnie będą odkrywać rozmaite techniki malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie. Zajęcia mają na celu rozwój nie tylko manualny. Mają również budować świadomość ekologiczną, poruszać problemy dotyczące współdziałania, troski o drugiego człowieka i otoczenie.

 

Aleksandra Ignasiak – doktor sztuk plastycznych ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Aktualnie kierownik Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej w macierzystej uczelni. Autorka projektu Odszarzanie trwającego od 2011 roku, docenionego przez galerie i festiwale w kraju i zagranicą. Malarka, autorka instalacji stałych i tymczasowych. Jubilerka, emalierka. W latach 1997–2003 drużynowa Łódzkiej Gromady Zuchowej Wesołe Ogniki–Hufiec Łódź Bałuty. Prowadziła zajęcia plastyczne w Stowarzyszeniu Słyszę Serce (Łódź), Centrum Kultury Młodych (Łódź), Lokalu (Łódź), Splotach (Tomaszów Mazowiecki), ASP (Łódź). Współpracuje z Fundacją Działania.

 

KRAV MAGA – warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 6-9 lat

data: 8, 22 lutego 2021 (poniedziałek)

godzina: 16:15-17:15

miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/

wiek uczestników: dzieci w wieku 6-9 lat

czas trwania: 1 godzina

prowadzenie: Elina Toneva

udział w warsztatach jest bezpłatny

na warsztaty nie obowiązuje rezerwacja miejsc

Warsztaty tłumaczone będą na Polski Język Migowy.

Tłumaczenie: Magda Schromová/ Joanna Ciesielska (tlumaczkipjm.pl)

 

UWAGA! Na warsztaty prosimy o założenie wygodnego stroju sportowego i wygodnego sportowego obuwia.

 

Zapraszamy na zajęcia ruchowe Krav Maga w formie online. Podczas zajęć będziemy biegać, skakać i turlać się. Pokażemy też jak za pomocą systemu Krav Maga można używać swojego ciała jako narzędzia do samoobrony – jak i czym uderzać, jak i gdzie kopać, jak wywracać się bezpiecznie. Trening zakończymy rozciąganiem i wyciszeniem.

 

Elina Toneva – pieśniarka, aktorka Teatru CHOREA, wykładowczyni ruchu scenicznego i śpiewu w Szkole Filmowej w Łodzi, wieloletnia instruktorka Krav Magi, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest jednym z liderów programów edukacyjnych i warsztatowych Teatru CHOREA, prowadząc indywidualnie i zespołowo zajęcia dla dzieci i dorosłych, dla aktorów, muzyków, tancerzy, instruktorów teatralnych, w Polsce i na całym świecie. Jej warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem, dzięki jej charyzmatycznej osobowości, dużym doświadczeniem pedagogicznym i profesjonalnym łączeniem elementów ruchu fizycznego, ćwiczeń i zabaw rytmicznych oraz wymagających pieśni tradycyjnych.

 

CHRZĄSZCZ – warsztaty teatralne dla obcokrajowców powyżej 16 roku życia

data: 10, 17, 24 lutego 2021 (środa)

godzina: 17.00- 19.00

miejsce: warsztaty prowadzone przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników

wiek uczestników: powyżej 16 roku życia

czas trwania: 2 godziny

prowadzenie: Julia Jakubowska

koszt: 15 zł za dziecko za pojedynczy dzień warsztatowy

zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org

 

UWAGA!

Warsztaty 10 lutego 2021 będą spotkaniem organizacyjnym.

Warsztaty będą odbywały się cyklicznie, co tydzień, w każdą środę, w godzinach 17:00-19:00.

Zapisy dotyczą stałego udziału w całym cyklu cotygodniowych warsztatów.

 

Warsztaty skierowane są do obcokrajowców na stałe mieszkających w Łodzi, którzy nie mówią
w języku polskim, lub są w trakcie jego nauki. Poprzez warsztaty teatralne i zajęcia ruchowe
mogą uczyć się lub rozwijać znajomość języka polskiego, kultury polskiej, a także poznawać
techniki pracy aktorskiej. To nie jest kurs języka polskiego, ani kurs stricte teatralny, ale połączenie tych dwóch działań. Pomoc w uczeniu się języka i platforma do rozwijania
swoich teatralnych pasji.

Projekt zakłada prowadzenie grupy teatralnej, której aktorami mają być amatorzy, na stałe
przebywający w Łodzi, ale nie mówiący w języku polskim. Grupa ta będzie pracować tylko
na tekstach polskich autorów, a także pisać własne, także w języku polskim, z pomocą
prowadzącej. Uczenie się poprzez sztukę – zajęcia ruchowe, budowanie sytuacji
teatralnych – scenek, improwizację.

Moje zajęcia mogą stać się bezpieczną przestrzenią na rozwijanie artystycznych
potencjałów, oraz na przyjrzenie się polskiej twórczości literackiej i teatralnej oraz na
zbudowanie bezpiecznej społeczności.

 

Spotkanie 10 lutego będzie organizacyjne. Warsztaty odbywac się będą co tydzień.

 

Julia Jakubowska – aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, animatorka kultury. Producentka i kuratorka w amerykańskiej Fundacji HowlRound – międzynarodowej platformy teatralnej. Mieszka w Łodzi oraz na Węgrzech w Budapeszcie. W 2010 roku ukończyła kulturoznawstwo ze specjalizacją Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Łódzkim. Teatr: Od ponad 10 lat związana z Teatrem Chorea w Łodzi, zagrała m.in. w Bachantkach, TOV, Oratorium Dance Project, Grotowski -próba odwrotu. Pomysłodawczyni i
kuratorka licznych projektów społeczno-artystycznych, m.in “O miłości”, Wszędodomni i Abramka Fest. Od 5 lat członkini Teatru Stereo Akt w Budapeszcie: Europen Freaks, Last Change Clinic, Etykiety, Promenade, We hear You. W Budapeszcie stale współpracuje z Péterem Kárpáti -„Dwie Kobiety”, „Gala” oraz z Veroniką Szabó -„Queendom”.Nagrody: 2014 Francesc Candel za pracę na rzecz integracji imigrantów w Kataloni, 2019 roku nominacja krytyków węgierskiego magazynu Teatr do nagrody aktorskiej. Wybrane filmy: „Schyłek Dnia”,reż. Laszló Némes, premiera podczas 75. Miedzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, 2018 r.,„Guerilla”,2019- “Simone” w reż. Oliviera Dahana, 2020- „Dark Woods”, reż. Dalit Kahan.

 

TEATRALNE REWOLUCJE – historia teatru w działaniu – warsztaty teatralno-interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 10-15 lat

data: 13-14 lutego 2021 (sobota-niedziela)

godzina: 11:00-13:00

miejsce: warsztaty prowadzone przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników

wiek uczestników: dzieci w wieku 10-15 lat

czas trwania: 4 godziny

prowadzenie: Wiktor Moraczewski

koszt: 15 zł za dziecko za pojedynczy dzień warsztatowy

zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org

 

UWAGA! Zapisy dotyczą udziału w dwóch dniach warsztatowych – 13 -14 lutego 2021.

 

Uwaga! Do udziału w warsztatach prosimy o przygotowanie:

– tektury (kilka większych kawałków)

– nożyczek,

– kleju,

– plasteliny/taśmy dwustronnej,

– kartek,

– patyczków/wykałaczek,

kredek

 

W trakcie interdyscyplinarnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi momentami i pojęciami z historii teatru. Poprzez różnego rodzaju działania artystyczne i edukacyjne wnikną w struktury teatru i przyglądając się im z perspektywy czasu, stworzą własne wyobrażenie tych światów. Przygotują między innymi scenki teatralne inspirowane poszczególnymi epokami, zapoznają się ze specyfiką pracy z tekstem w danym okresie rozwoju teatru i stworzą swoje własne opowieści. Będą mieli okazję na wcielenie się w role osób pracujących w teatrze. Zapoznają się z różnymi stylami teatralnych budynków i wykonają swoje własne budowle. Warsztaty posłużą również przybliżeniu uczestnikom historii kostiumów, scenografii, oświetlenia i muzyki teatralnej w danej epoce. Każdy z uczestników będzie miał okazję stworzyć swoje autorskie projekty.

 

Wiktor Moraczewski – kulturoznawca, teatrolog, dramaturg, pedagog teatralny. Absolwent kulturoznawstwa, specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Łódzkim (Katedra Dramatu i Teatru). W latach 2014-2017 związany z Ośrodkiem Kultury „Górna” w Łodzi, gdzie był współorganizatorem i uczestnikiem polskich i zagranicznych projektów m.in. projektu „Radar”, realizowanego metodą Sensory Labirynth Theatre, której jest certyfikowanym instruktorem. Doświadczenie w tej dziedzinie oraz europejski certyfikat zdobył uczestnicząc w międzynarodowym teatralnym projekcie “Ritual Beyond Roots”, odbywającym się w ramach programu Erasmus+ w Rumunii i podczas zagranicznych projektów, m.in. w Calypso – il teatro per il sociale (Włochy). W latach 2015- 2018 współpracował z Instytutem Teatralnym im. Mieczysława Hertza w Łodzi. W 2016 roku zajmował się adaptacją tekstu i dramaturgią do spektaklu Anny Cichy-Fatygi pt. „Ku wielkiemu morzu” w reżyserii Jacka Orłowskiego. We współpracy z Instytutem Teatralnym im. M.Hertza, w ramach projektu (m)Łodzi, przygotował wystawę fotograficzną „7.15 p.m.”. Od 2017 roku współpracuje z Teatrem CHOREA w Łodzi, który stał się przedmiotem badań jego pracy magisterskiej. W ostatnim czasie zrealizował scenariusze do spektakli: „Ciemność. To co jest ukryte” oraz spektaklu dla dzieci „Rój. Sekretne życie społeczne”. Jako asystent reżysera i aktor pracuje przy spektaklu „Tragedia Jana” w reż. Waldemara Raźniaka. Instruktor warsztatów teatralno-literackich w ramach projektu edukacyjno-integracyjnego „Jak w ulu!” i projektu edukacyjnego „Laboratorium Kreatywnego Działania”. W Teatrze CHOREA pracuje także jako animator prowadzący zajęcia teatralne, edukacyjne i interdyscyplinarne dla dzieci i młodzieży. W 2019 roku rozpoczął współpracę z Klubem Nauczyciela w Łodzi, gdzie wspólnie z Januszem Adamem Biedrzyckim prowadzi zajęcia teatralno-literackie dla seniorów. Jest również instruktorem teatralnym w Fundacji Edukacji Demokratycznej Dmuchawiec oraz w firmie Twórczo i Aktywnie. Podczas studiów prowadził także aktywną działalność recenzencką, którą rozpoczął w studenckich gazetach festiwalowych. Publikował swoje teksty również na łamach łódzkich gazet: „Kalejdoskopu” i „Dziennika Łódzkiego”. Współtwórca publikacji poświęconej 15-leciu Teatru CHOREA.

 

SOBÓTKI RĘCZNE – rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami

data: 13, 27 lutego 2021 (sobota)

godzina: 15:00-16:30

miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/

wiek uczestników: dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami

czas trwania: 1,5 godziny

prowadzenie: Jola Królicka

udział w warsztatach jest bezpłatny

na warsztaty nie obowiązuje rezerwacja miejsc

Warsztaty tłumaczone będą na Polski Język Migowy.

Tłumaczenie: Magda Schromová/ Joanna Ciesielska (tlumaczkipjm.pl)

 

UWAGA! Na warsztaty 13 lutego należy przygotować:

– papier:

-wypraski po jajach duże i małe,

-pudła tekturowe,

-tektura

-papier pakowy,

-papier prezentowy,

-gazety,

-papier do pieczenia

-rolki po papierze toaletowym

 

UWAGA! Na warsztaty 27 lutego prosimy o przygotowanie:

– papieru i plastiku:

– butelek plastikowych (po wodzie, po mleku, po sokach)

– opakowań plastikowych dowolnych

– folii bąbelkowej – jeśli macie

– taśmy klejącej, kleju

– nożyczek

– papieru (białego, kolorowego, grubego, cienkiego, tekturek)

– ołówków, mazaków,

–  taśm i sznurków

 

UWAGA!
Pierwszych 10 osób, które mailowo zgłoszą chęć udziału w warsztatach (na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org), bezpłatnie otrzyma od nas paczkę z materiałami do warsztatu.
Paczkę będzie można odebrać w Fabryce Sztuki w wybranym terminie.
Otrzymanie paczki wiąże się z koniecznością wzięcia udziału w warsztacie i dostarczenia nam zdjęć swoich prac.

 

Weekendowe rodzinne zajęcia, adresowane do dzieci w wieku 5-10 lat oraz ich opiekunów. Dajemy “śmieciom” nowe życie, uczymy patrzenia na nie w kreatywny sposób. W trakcie warsztatów zespoły tworzą prace plastyczne na zaproponowany temat, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, począwszy od rzeczy z recyklingu (plastikowe butelki, pudła kartonowe, folie, tkaniny), przez tworzywa naturalne (kije, patyki, wiklina), aż po przedmioty codziennego użytku (sitka, lejki, kosze, miotły, łyżki), czy elementy konstrukcyjne (kółka, rury, taśmy, sznurki). Projekty nie wymagają od uczestników wyjątkowych zdolności plastycznych ani manualnych, nie używamy narzędzi (poza nożyczkami). Zajęcia pozwalają dzieciom spojrzeć na zwykłe przedmioty z zupełnie innej perspektywy, uczą twórczego myślenia oraz dają możliwość stworzenia czegoś niezwykłego wspólnymi siłami, przy czym opiekunowie tylko wspierają działania dzieci. To one są tu głównymi wykonawcami.

 

Jola Królicka – artystka, plastyczka, pedagożka, realizatorka wielu scenografii do koncertów i eventów, rysowniczka. Zajmuje się rękodziełem artystycznym, prowadzi edukacyjno-integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pełnosprawnej i z niepełnosprawnościami. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi oraz rodzinne, międzypokoleniowe warsztaty plastyczne w ramach programu “Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w Łodzi”. Jako ilustratorka współtworzy program TVP pt. “Supełkowe ABC” skierowany do dzieci niedosłyszących. Autorka scenografii do spektakli “Żarty Teatralne” (2018), “Miasto” (2019), “Rój. Sekretne życie społeczne” (2019), zrealizowanych w Teatrze CHOREA.

 

ŚWIAT OD KUCHNI- rodzinne warsztaty kulinarne dla dzieci od 8 roku życia wraz z opiekunami, młodzieży i dorosłych

data: 20 lutego 2021 (sobota)

godzina:12.00-13.30

czas trwania: 1,5 godziny

miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/

wiek uczestników: dzieci w wieku od 8 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami

prowadzenie: Janusz Adam Biedrzycki

udział w warsztatach jest bezpłatny

na warsztaty nie obowiązuje rezerwacja miejsc

Warsztaty tłumaczone będą na Polski Język Migowy.

Tłumaczenie: Magda Schromová/ Joanna Ciesielska (tlumaczkipjm.pl)

 

Zapraszamy wszystkich, na rodzinne warsztaty kulinarne, gdzie od kuchni będziemy odbywać podróże do innych krajów i ich kultur. Będziemy poznawać zwyczaje i rytuały kulinarne. Sprawdzimy, powąchamy, poczujemy, zobaczymy intrygujące, orientalne przyprawy, owoce, warzywa. Na zajęciach dowiemy się ciekawostek na temat różnych kuchni świata.  Będziemy przyrządzać proste, charakterystyczne dla danego kraju potrawy.

Na najbliższych zajęciach zapoznamy się z kuchnią arabską.

Nazwy potraw NIESPODZIANKA!!! Dowiecie się na warsztatach !

 

UWAGA! Na warsztaty 20 lutego należy przygotować:

 

Składniki na potrawę nr 1:

1 szklanka ugotowanej wcześniej ciecierzycy (bardzo miękka)

3/4 szklanki pasty tahini
⅓ szklanki lodowatej wody
3 łyżki soku z cytryny
2 – 3 ząbki czosnku,

dodatki: sól, pieprz, oliwa z oliwek, kolendra

Narzędzia: blender, miska

OPCJONALNIE:

2 łyżki suszonego tymianku,

1 łyżka prażonego białego sezamu,

1/2 łyżeczki sumaku,

po szczypcie soli i pieprzu

 

Składniki na potrawę nr 2

2,5 szklanki mąki pszennej tortowej – 400 g

5 gramów drożdży suszonych lub 15 gramów drożdży świeżych

1 niecała szklanka lekko ciepłej wody – 220 ml

1 łyżka delikatnej oliwy

1 płaska łyżeczka soli

narzędzia: duża miska, piekarnik lub patelnia o grubym dnie, kawałek blatu

 

Janusz Adam Biedrzycki – aktor, tancerz, choreograf, reżyser, instruktor teatralny. Absolwent Wydziału Humanistycznego ze specjalizacją Kulturoznawstwo, folklorystyka, etnologia, teatrologia i filmoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Absolwent Zarządzania kulturą Instytutu Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego. Współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA. Uczestnik kursu „Pedagog w Teatrze” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Współpracował między innymi z: Nettheatre w Lublinie oraz Teatrem Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi, z Teatrem A3 w Warszawie. Związany z Fabryką Sztuki i Art_Inkubatorem w Łodzi. Autor choreografii spektakli: „Koguty Borsuki i inne Kozły” reż. Iga Załęczna, „Upadek Psycho Somatic Gaym” reż. Magdalena Paszkiewicz Teatru CHOREA, „Studium o Hamletach” realizowanym przy współpracy Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Pomysłodawca i reżyser projektu „Brzydal” – cyklu warsztatów zakończonych spektaklem tanecznym. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010 i 2014 oraz Urzędu Miasta Łodzi w latach 2013 i 2017. Pomysłodawca i reżyser projektów: “Vidomi” i “Ciemność. To co jest ukryte” – cykli warsztatów teatralnych zakończonych spektaklami z udziałem osób niewidomych i słabowidzących. Reżyser spektaklu “Rój. Sekretne życie społeczne”. Współtwórca podręcznika „Trening fizyczny aktora – od działań indywidualnych do zespołu” we współpracy z Łódzką Szkołą Filmową, przy wsparciu IMIT. Pomysłodawca i realizator cyklu warsztatów interdyscyplinarnych „Laboratorium Kreatywnego Działania”, Lider i prowadzący grupę młodzieżową działającą przy Teatrze CHOREA od 2013-2020 r.

 

WAŻNE INFORMACJE:

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi:

http://www.chorea.com.pl/pl/warsztaty/tworcze-warsztaty-regulamin/

 

Wszelkie zapytania dotyczące Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi prosimy kierować na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org

 

*** Lutowe Twórcze Warsztaty: “Sobótki ręczne”, “Krav Maga”, “Skrobiemy Marchewki historii sztuki”, „Świat od kuchni”:

 

* Odbywają się w trybie online na Facebooku, na fanpage’u Fabryki Sztuki w Łodzi:https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz.

* Udział w tych warsztatach jest bezpłatny.

* Nie prowadzimy zapisów, ani rezerwacji miejsc na te warsztaty.

 

*** Lutowe Twórcze Warsztaty: “Ashtanga Joga”, “Warsztaty sztuki performance”, „Chrząszcz”, “Teatralne rewolucje”:

 

* Odbywają się w trybie online, przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników.

 

* Udział w tych warsztatach jest płatny:

 

– Opłata za udział w warsztatach rodzinnych i warsztatach dla dzieci wynosi 15 zł za dziecko, za pojedynczy warsztat/dzień warsztatowy.

– Dorośli, którzy chcą wziąć udział w warsztatach rodzinnych lub warsztatach dla dzieci indywidualnie, dokonują opłaty 15 zł za osobę, za pojedynczy warsztat/dzień warsztatowy.

– Opłata za udział w warsztatach dla młodzieży i dorosłych wynosi 15 zł za osobę, za pojedynczy warsztat/dzień warsztatowy.

– Opłata za udział w warsztatach mistrzowskich wynosi 20 zł za osobę, za pojedynczy warsztat/dzień warsztatowy.

 

– Płatność za udział w warsztatach należy przelać na konto Fabryki Sztuki w Łodzi: 39 1050 1461 1000 0090 7283 1077.

– W tytule przelewu należy umieścić tytuł warsztatu, datę warsztatu oraz imię i nazwisko uczestnika / opiekuna.

– Osoby, które przesłały potwierdzenie przelewu (na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org), dzień przed warsztatem, drogą mailową otrzymają link do wydarzenia.

 

– W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach, Fabryka Sztuki nie zwraca przelanej opłaty.

– Nadawca przelewu będzie mógł wykorzystać opłatę w późniejszym terminie, na poczet udziału w kolejnych Twórczych Warsztatach w Fabryce Sztuki.

 

* Na te warsztaty konieczna jest rezerwacja miejsc:

 

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:

– mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org

– telefonicznie: +48 506 103 207

 

– Nie prowadzimy zapisów w weekendy (soboty i niedziele).

– System rezerwacji miejsc zamykamy o godzinie 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie, a na wydarzenia sobotnie, niedzielne i poniedziałkowe system rezerwacji miejsc zamykamy w poprzedzający je piątek o godzinie 18:00.

 

W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników:

– w przypadku warsztatów rodzinnych i warsztatów dla dzieci i młodzieży: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz imię i nazwisko dorosłego opiekuna/rodzica;

– w przypadku warsztatów dla dorosłych: imię, nazwisko i wiek uczestnika.

 

– Do maila zgłoszeniowego prosimy o załączenie potwierdzenia opłaty za uczestnictwo w warsztacie.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym
Interstone – październik 2018
towary
Towary Wiosenne w Art_Inkubatorze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*