plasterkultury

6. dzielnica, Kino 3D Wytwórnia, Łódzkie Centrum Komiksu, Muzeum interaktywne w Muzeum Włókiennictwa i Niebostan to nominowani w kategorii nowe miejsce. Zapraszamy do zabawy i głosowania.

6. dzielnica

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.61

6. Dzielnica działa pod kultowym numerem Piotrkowska 102. Jak piszą pomysłodawcy: “Naszą misją jest stworzenie wyjątkowego miejsca: nowoczesnego salonu – w którym spotykają się ludzie chcący wpływać na przyszłości Łodzi i Polski, przy okazji bawiąc się w dobrym towarzystwie. Lokal z ciekawą ofertą wydarzeń muzycznych, artystycznych, o tematyce kulturalnej, ekonomicznej, wokół spraw społecznych i mediów.” W 6. Dzielnicy organizowane są zarówno koncerty, wystawy, jak i debaty społeczne związane z funkcjonowaniem redakcji “Liberte!”.

Więcej o 6. dzielnicy

Kino 3D Wytwórnia

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.62

15 września 2013 rozpoczęło działalność Kino 3D Wytwórnia. Nowe miejsce wzbogaciło ofertę kulturalną klubu Wytwórnia oraz stało się częścią projektu Łąkowa 29. Dawna sala projekcyjna 10A Wytwórni Filmów Fabularnych zyskała nową jakość. Kino zaprojektowane po wojnie przez Jakuba Kirszensztajna, słynęło z wzorcowej akustyki. Wysokiej klasy sprzęt do projekcji 3D, nagłośnienie i przestrzeń, odtworzona przy udziale ekspertów, współpracujących z TOYA Studios, sprawiają, że to miejsce odzyskało właściwości i klasę, jaką miało przed laty. Dziś jest to jedna z najnowocześniejszych sal kinowych w Polsce, odrestaurowanych w duchu minionej epoki. Łącznie pomieści 169 widzów. W 2013 roku w kinie zorganizowano m.in. 3D Image Festival.

baluty

Więcej o Kinie 3D Wytwórnia

Łódzkie Centrum Komiksu

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.63

11 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie Łódzkiego Centrum Komiksu. Instytucja będąca działem Domu Literatury w Łodzi mieści się przy ul. Piotrkowskiej 28. ŁCK to zarówno galeria, czytelnia komiksów oraz sklep z działem antykwarycznym. W ramach jej działalności organizowane są warsztaty, dyskusje, premiery i spotkania z twórcami. Łódzkie Centrum Komiksu powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Twórców “Contur” organizatora Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier oraz Domu Literatury przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Więcej o Łódzkim Centrum Komiksu

Muzeum interaktywne w Muzeum Włókiennictwa

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.64

Po ponad pięćdziesięciu latach zakończono rewitalizację  Białej Fabryki Geyera – obecnie Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Jej zwieńczeniem jest muzeum interaktywne mieszczące się w budynku dawnej Kotłowni. Znajdują się tu atrakcje dla odbiorców w różnym wieku, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Muzeum oferuje zwiedzającym możliwość wirtualnego obcowania z wybranymi eksponatami CMW, zapoznania się z historią przemysłu włókienniczego, Białej Fabryki oraz rodziny Geyerów, która kryje wiele sekretów. Przy pracy można zobaczyć maszynę parową, żakard oraz selfaktor, ożywione dzięki nowoczesnym technologiom.  Prezentowane są tu również: tkaniny i sploty oraz stroje, jakie ludzie nosili w XIX i XX wieku. Pobyt w muzeum uatrakcyjniają liczne multimedialne gry, zabawy i quizy.

Więcej o Muzeum interaktywnym w Muzeum Włókiennictwa

Niebostan

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.65

W przestrzeni dawnej Jazzgi (Piotrkowska 17) działa obecnie Niebostan. To połączenie klubokawiarni, antykwariatu i klubu muzycznego. W 2013 roku wystąpili tam m.in. Misia Ff, Tymon & Transistors czy też Babu Król.

Więcej o Niebostanie


Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numeruzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o temacie “Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego na którego głosujesz (przy wystawie #20latfotografiipwsftvit również kategorię) oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 9 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 12 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury


WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
swingowy
Swingowy Spacer po Piotrkowskiej
interstone_2010_-_edycja_jesienna_20101003_1197014915
Interstone – jesień 2014
baluckiespotkania
XX Bałuckie Spotkania Recytatorów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*