plasterkultury

Book Gig w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, Kosmopolitania, I Międzynarodowe Biennale Grafiki Łódź 2016, Pogonka House Gig    oraz szwalnia.DOK to kandydaci do offu 2016 roku.

Poza poniższymi kandydaturami w trakcie obrad dyskutowaliśmy nad takimi propozycjami, jak: Łódź Street Festival, premiera filmu DOM, ASAP – rzecz o projektowaniu, Obraz + Tekst = Sztuka, Go Pomost! Volunteers Dance Group.

Warto przypomnieć, że w 2013 roku nagrodę otrzymał #20latfotografiipwsftvit w Ośrodku Propagandy Sztuki, w 2014 roku  10. edycja Archifiesty, a w 2015 roku cykl Byle do wiosny.

Book Gig w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi

Plaster.41

Book Gig to projekt mający na celu ratowanie Muzeum Książki Artystycznej, a zarazem promujący niezależną scenę muzyczną. Wystartował w listopadzie 2015 roku w MKA – dotychczas wystąpili tam m.in. Sjón, Jóga, SOXSO, Small Mechanics, Youth Novels, Ted Nemeth, Klara czy Hoszpital.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć tutaj.

Kosmopolitania

Plaster.42

Kosmopolitania to cykliczne spotkania, imprezy, wykłady, projekcje, koncerty, wystawy. Obecnie odbywające się w klubie DOM. Twórcą projektu jest Marcin Pryt.  Jak można przeczytać na stronie fb projektu “główny priorytet: absolutne wyzwolenie Kosmopolitanii, czyli Wyzwolona Kosmopolitania czyli Kosmopolitania bez podkreślania już jej oczekiwanego stanu wyzwolenia”.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

I Międzynarodowe Biennale Grafiki Łódź 2016

Plaster.43

Celem projektu było stworzenie wystawy ukazującej kondycję współczesnej grafiki. Chcemy dać artystom z całego świata okazję do konfrontacji swych postaw twórczych. Zależy nam na zbadaniu najnowszych nurtów i tendencji w grafice. Pierwsza edycja biennale odbyła się we wrześniu w Art_Inkubatorze. Na wystawie można było zobaczyć prace 118 twórców z 28 krajów. Każdy artysta prezentuje jedną pracę, takie jak: drzeworyty, linoryty, litografie czy techniki trawione. To pierwsze takie wydarzenie artystyczne w Łodzi, które przybliża świat grafiki warsztatowej, prezentując prace w dużych formatach (nawet do 150 cm). Do konkursu zgłosiło się 567 artystów z 59 krajów, którzy przedstawili ponad 1500 grafik.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

Pogonka House Gig

Plaster.44

House Gigs Pogonka – To cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45. Akcja rozpoczęła się w lutym 2014 roku. Od tamtego czasu raz w miesiącu organizowany jest koncert. W malutkim mieszkaniu grali  m. in. Henry David’s Gun (Polska), Sasha Boole (Ukraina), Hańba (Polska), Budyń (Polska), Tom James (Wielka Brytania), Peter J. Birch (Polska), Oly (Polska), Graftmann (Polska), Marcelina (Polska), J (Czechy), Hey!Rabbit (USA), Brett Perkins (USA), Teddy Jr (Holandia), Jordan O Keefe (Irlandia Północna), Sonia Pisze Piosenki (Polska), Romek Puchowski (Polska), Peter & Jacob (Polska), Wasp Summer (Australia), Justin Cousack (Australia), Young Stadium Club (Polska) i ET Tumason (Islandia).

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

szwalnia.DOK

Plaster.45

szwalnia.DOK to cykl wielomiesięcznych działań uzupełnionych o spotkania autorskie mające za zadanie przybliżyć uczestnikom konteksty kulturowe, społeczne i polityczne, wokół których oscylują podejmowane działania. Na projekt szwalnia.DOK składały się wydarzenia teatralne, filmowe oraz obejmujące sztuki wizualne. Finałem projektu była premiera spektaklu opartego na dokumentacji i doświadczeniach  z licznych pobytów reżysera (Marcina Brzozowskiego) w irackim Kurdystanie, angażujący społeczność kurdyjską.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

Sposoby głosowania:

1. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie “Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 21 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 22 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

UWAGA! Nie zauważyliśmy, że premiera Powidoków, to już 2017 r. :), dlatego miejsce zajęła Kamer Akcja


Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wiedza
XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki – informacje
targimund
III Targi Logistyki Służb Mundurowych TLSM
lata
Puszczamy Latawce w Parku Poniatowskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*