plasterkultury10. edycja Archifiesty, 30 lat Galerii Wschodniej, cykl imprez Burning Down The House, Festiwal Kolorów i Igrzyska Wolności to nasi nominowani w kategorii Off roku, w tegorocznej edycji Plastrów Kultury.

10. edycja Archifiesty

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.41

Archifiesta to wydarzenie łączące wszystkich studentów kierunku Architektura Politechniki Łódzkiej. Na przestrzeni 9 lat nabrało ono rangi imprezy cyklicznej, która dzięki współpracy studentów, Władz Uczelni oraz Studenckiego Klubu Futurysta nadal się rozwija. Jubileuszowa, 10. edycja wydarzenia, odbyła się 26 listopada ubiegłego roku.

joomplu:85292

Stałym punktem corocznych obchodów Archifiesty jest prezentacja prac studentów pierwszego roku, które powstały podczas letnich plenerów. W trakcie wystawy, zaproszeni goście wybierają najlepsze z nich,  by potem  przekazać je na cele charytatywne. Na 10. edycji imprezy nie zabrakło uroczystej gali z występem zespołu Dream Experience, pokazem tanecznym oraz spektaklem klubu kuglarskiego PŁ PoliŻongler.

30 lat Galerii Wschodniej

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.42

Galeria na ul. Wschodniej 29 w Łodzi to najstarsza, a zarazem jedna z ostatnich galerii autorskich w Polsce. Co stoi za fenomenem żywotności tego miejsca, które przez lata ewoluowało, do dziś pozostając miejscem prowadzonym przez artystów dla artystów? Na to pytanie starała się odpowiedzieć wystawa „Prolegomena do nauk ekonomicznych prowadzonych od kuchni. Trzydzieści lat Galerii Wschodniej”. Można ją było oglądać w Muzeum Sztuki w Łodzi od 25 kwietnia do 22 maja ubiegłego roku.

joomplu:85293

W ciągu 30 lat działalności, w mieszkaniu – pracowni odbyło się kilkaset wystaw, prezentujących sztukę różnych dyscyplin, m.in. sztukę akcji, performance, instalacje, sztukę wideo, multimedia, fotografie, film, sztukę obiektu, a także wiele pokazów, odczytów i spotkań. Wschodnia istnieje w ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Galeria przetrwała kryzysową gospodarkę lat 80., poradziła sobie w warunkach transformacji ekonomicznej i funkcjonuje dziś w gąszczu przepisów i dotacji ze środków Unii Europejskiej. Fotorelację z wernisażu wystawy znajdziecie TUTAJ.

Burning Down The House

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.43

Burning Down The House, to odbywająca się w klubie DOM cykliczna impreza dla wielbicieli ostrzejszych dźwięków. Jej pomysłodawca – Szymon Korzeniowski – zawsze dba o to, aby uczestnicy wydarzenia, otrzymali solidną dawkę metalu. Pierwsze koncerty w ramach serii odbyły się w marcu 2012 roku. Wzbudzając duże zainteresowanie publiczności, z powodzeniem organizowane są do dziś, goszcząc w DOMu średnio raz w miesiącu.

10877956_10203937717669347_1525405545_n

W ramach Burning Down The House, zagrało wiele zasłużonych dla rodzimego ciężkiego grania zespołów, m.in. Frontside, Virgin Snatch, Chainsaw, Antigama, Corruption, czy The Corpse. Najbliższa edycja imprezy, podczas której zagrają Thaw, Fleshworld i S/S/S już 27 lutego.

Festiwal Kolorów

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.44

Festiwal Kolorów to coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw. Pierwsza łódzka edycja imprezy odbyła się 14 czerwca na Piotrkowskiej 217.

joomplu:85290

To spontaniczne wydarzenie, podczas którego tysiące ludzi wyrzuciło w górę kolorowe proszki, uświetniły występy zespołów Retrovirus i Drop Pants, a także PRODJs Group. Nie zabrakło też innych atrakcji, m.in flash moba, czy baniek mydlanych. Mnóstwo zdjęć z imprezy możecie zobaczyć TUTAJ.

Igrzyska Wolności

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.45

Igrzyska Wolności to wielkie święto polskiej wolności i polskiego sukcesu zorganizowane przez pismo “Liberte!” z okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Zamiast wspomnień i martyrologii, w Łodzi, w dniach 4-8 czerwca 2014 roku, najwybitniejsi światowi i europejscy intelektualiści przyjechali dyskutować o najważniejszych wyzwaniach dla Polski, Europy i świata dziś. Tematyka międzynarodowa przeplatała się ze spotkaniami z ludźmi kultury i pisarzami. 

joomplu:85289

Na Igrzyskach Wolności wystąpili m.in. Robert Cooper – wybitny brytyjski dyplomata i pisarz, kiedyś guru Tony’ego Blaira od spraw polityki zagranicznej; Guy Sorman – jeden z najbardziej znanych francuskich pisarzy politycznych, liberał, podróżnik, znawca Azji; Wiktor Jerofiejew – rosyjski pisarz, autor między innymi „Encyklopedii duszy rosyjskiej”; Jarosław Hrycak – wybitny ukraiński historyk i intelektualista oraz wielu innych.

Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numeruzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl, w temacie wpisując “Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego, na którego głosujesz (przy Polówce i Impact Festival również kategorię) oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 15 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 18 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
domni
Poznaj świat osób bezdomnych – Festiwal “Piękno jest wszędomne”
swietanapiotrkowskiej
Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej
strawberry
Strawberry Tango Marathon 2015. 4-th edition

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*