„Plac Zabaw Twórczych“ to plenerowe wydarzenie dla rodzin, pełne twórczych wybryków. W programie malowanie muralu, warsztaty fotograficzne, budowanie maszyny z domowych urządzeń, wyzwania cyrkowe, eksperymenty muzyczne w stylu beatboxowym, a na koniec plenerowy spektakl dla najmłodszych pt. „Wielki odkrywca”.

W sobotę 24 lipca od g. 12 ogród Ośrodka Kultury Górna zamieni się w twórczy plac zabaw. To już piąta edycja „Placu Zabaw Twórczych” – projektu edukacyjno-artystycznego, propagującego interdyscyplinarne i nowoczesne metody edukacji kulturalnej. Dla najmłodszych uczestników to przede wszystkim czas pełen działań twórczych, podczas których poznają sztukę, czerpią radość z obcowania z nią oraz wyzwalają kreatywność. To także czas dla dorosłych – rodziców i edukatorów, którzy podczas wspólnych twórczych wybryków doskonalą umiejętność współodczuwania i komunikacji z dziećmi. To przede wszystkim wspaniale spędzony razem czasem.

„Nasz projekt skierowany przede wszystkim do tych, którzy dopiero inicjują swój kontakt ze sztuką. Zależy nam, by przestrzeń tej inicjacji niosła z sobą jak najwięcej pozytywnych emocji, doświadczeń, skojarzeń” – tłumaczy Agata Dawidowicz, dyrektor Ośrodka Kultury Górna. Stąd podtytuł tegorocznej edycji: „Wakacyjne interwencje artystyczne”.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Łodzi, na tegoroczną edycję „Placu Zabaw Twórczych” składają się dwa wydarzenia – na początku i na finale wakacji.

24 sierpnia 2019 sobota
Program – od godz. 11:00:
– Wielkoformatowy warsztat malarski
– Muzyczny warsztat beatbox’owy Technika szlachetna – cyjanotypia, czyli zdjęcia w kolorze nieba
– Jesteś super bohatretem – popartowa ścianka fotograficzna Baza mola książkowego
– Maszyna Goldberga
– Animacje cyrkowe
– Gry XXL

godz. 14.00: Przedstawienie dla dzieci „Wielki Odkrywca”

Miejsce:
Ogród Ośrodka Kultury Górna
ul. Siedlecka 1

Więcej informacji o Placu Zabaw Twórczych na www.gorna.pl oraz www.facebook.com/PlacZabawTworczych

Organizator
Ośrodek Kultury Górna
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
BANER_PKN_10_NABOR.2
PechaKucha Night Łódź vol.10
offbeer_logo
OFFBEER – Łódzki Festiwal Piwa
frankofonia
Frankofonia 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*