1 i 2 września CH Tulipan zamieni się w centrum gamingowe. Fani kultowych gier komputerowych będą mogli wziąć udział w rozgrywkach w Minecrafta, odbyć wirtualny spacer i nauczyć się podstaw programowania.

Na zakończenie wakacji Tulipan zaprasza miłośników wirtualnej rozrywki do specjalnej strefy zabawy, która powstanie na terenie Centrum. Chętne osoby będą mogły spróbować swoich sił w takich grach, jak Minecraft, Lego Worlds, Roblox czy Snake na specjalnie przygotowanych stanowiskach oraz zdobywać punkty w zręcznościowej grze Boom Ball. Najlepsi mogą liczy na kreatywne upominki. Dla tych, którzy chcą dowiedzie się czegoś więcej, jak powstają gry, a konkretniej – w jaki sposób tworzy się świat 3D, odbywa się będą bezpłatne warsztaty z programowania w specjalnym, edukacyjnym programie MinecraftEducation. Aby zgłębi tajniki trójwymiaru, będzie można wziąć udział w warsztatach z pisakami 3D, które służą do rysowania na dowolnej płaszczyźnie przestrzennych figur, także w powietrzu. Autor najbardziej kreatywnej pracy stworzonej pisakami 3D otrzyma upominek .

Do świata Minecrafta będzie można się również dostać dzięki… okularom wirtualnej rzeczywistości. W specjalnie wydzielonej strefie każda chętna osoba za pomocą specjalnych gogli VR przeniesie się w inny wymiar, dzięki czemu – postacie i budowle w formacie 3D będą na wyciągnięcie ręki.Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych dzieci – w Strefie Malucha pojawi się kreatywne stanowisko do rysowania i tworzenia oraz gry edukacyjne.

Fani gier powinni uważnie śledzi to, co dziać będzie się na scenie – prowadzący przeprowadzi quizy z wiedzy o grach. „Celem wydarzenia jest nie tylko zabawa, ale także edukacja – Pixelowe Szaleństwo to event kreatywny – dzieci zgłębią temat projektowania i programowania gier, które tak bardzo lubią” – zachęca do odwiedzenia Centrum Handlowego Tulipan 1 i 2 września Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Tulipan. Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zdrowi
Zdrowi w Łodzi
25012013_086
Energia Kultury 2013 – nominacje
Cars and Pizza w EC-1

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*